‘Demarkacioni’ do të rrëzonte edhe qeverinë Haradinaj…
Pamundësia për të votuar në Kuvend Marrëveshjen e demarkacionit me Malin e Zi, çoi në rrëzimine  qeverisë paraardhëse të Isa Mustafës. Edhe sot...
Dikush prodhonte bomba pesëdhjetë metra larg Ambasadës Amerikane?
Shpërthimi që ndodhi sot në mëngje në një biznes të vogël të riparimit të celularëve në afërsi të Ambasadës Amerikanë në Tiranë shkaktoi frikë dhe...
Ambasadori Donald Lu, si shitës peshku.
Ambasadori aktual i SHBA në Tiranë, zoti Donald Lu, është ai që ‘shpiku’ nocionin ‘peshk i madh’. Ai foli mbi këtë koncept të huazuar nga fjalori ...
Timoni vetëm, por delet kush i ruan?…
Frrok Çupi/ Folku i viteve të para me makina në rrugët e atdheut që i lanë ushtritë e huaja austro- hungareze dhe italiane, e sillte imazhin e maki...
QUIZ POLITIK: Cila është ministre më e paaftë në histori? Lenka apo Mirela!?
Frrok Çupi/ Sot në mbledhjen e Komisionit të Medias, Arsimit dhe Kulturës, deputetja Albana Vokshi i është drejtuar ministres Mirela Kumbaro: “A...
BE do të sjellë Rojet Kufitare Bregdetare. Dilema:Të mbrojë krimin, apo të na ruajë nga krimi?
Nga: L. Skiro/ “Siç e tha edhe Fatmiri më parë, ne e kemi sigluar marrëveshjen kaq të rëndësishme dhe këtë e bëmë sot. Është pikërisht kjo marr...
20-30 aktivistë protestojnë për ‘Detin’ dhe ‘Shqipërinë’; tre milionë të nxjerrin sytë si ‘patriotë’ në shtëpi.
Nga: L. Skiro/ Në ‘kopshtin’ bulevardesk para selisë së Qeverisë po zhvillohet një protestë e aktivistëve nacionalistë kundër marrëveshjes për ...
Turqia a dikush tjetër, kanë bërë presion përherë që të ndërrojmë ‘kahje’, por… Berisha ka precedentin.
-‘Në vitin 2012 kam pasur një telefonatë të gjatë me ministrin e Jashtme të Turqisë-. Sali Berisha, ish president i Republikës dhe ish kryemini...
Ambasadori Lu, për herë të parë përmend emrin e presidentit Trump, por pas emrit të Mogherinit
Ambasadori i Shteteve të Bashkuara në Tiranë, Donald Lu, në një intervistë të dhënë për media, publikuar sot në mëngjes, ka folur mbi kërkesat për...
MË NË FUND, PROTESTA NUK NGRIHET, POR SHTYHET
Proceset termike të protestave të Opozitës sonë po zhvillohen në sensin e kundërt të natyrshmërisë. Të gjitha protestat në botën e qytetëruar zhvi...
Faqja 50 prej 67« E para...102030...4849505152...60...E fundit »