Tension dhe ankth në Spanjë. Pritet që Puigdemont, në ora 18:00, të shpallë pavarësinë e Katalonjës
(Carles Puigdemont kryesoi mbledhjen e kabintit të Martën)/ Lideri Catalan, Carles Puigdemont është gati të shpallë planet për të ardhmen e provinc...
Ilir Meta: “E dashur ministre Kumbaro…”
Presidenti i Republikës, Ilir Meta, ndodhet sot, e premte në qytetin e Beratit, ku po zhvillon vizita në qytet. Ai zgjodhi Beratin në Ditën Kombët...
Protokolli!, këtu është pika më e rëndësishme e vizitës së Haradinaj
Sot kryeministri i sapo- zgjedhur në Kosovë, Ramush Haradinaj, ka nisur një vizitë zyrtare në Tiranë. Zoti haradinaj është pritur nga homologu i t...
Selami: “Basha, për turpin e tij, nuk po flet për manipulimin në PD”.
Ngjarjet në gjirin e partisë kryesore të opozitës pas humbjes së thellë të 25 Qershorit kanë treguar një realitet që duket i pandryshueshëm. Lulzi...
Kokëdhima bën thirrje ‘për luftë; i pari në historinë e ‘plehrave’.
Nga: Veritas.com.al/ Kryetari i Lëvizjes Zgjidhja, Koço Kokëdhima, u bëri thirrje shqiptarëve që të përgatiten për “luftë”, për të mos lejuar q...
Edi Rama merr atribute antikomuniste, po i heq dekoratat Enver Hoxhës.
Prej kohësh është thënë se vendin bosh të lënë nga Partia Demokratike (antikomuniste) mund ta zërë vetë lideri i Partisë Socialiste (ish- komunist...
Ministri Ruçi, në 1991, urdhëron: “Goditni ashpër…” dhe pa gjyq njerëzit kundër regjimit.
Nga Laert Skiro/ Ministri i brendshëm i periduhës së fundit të komunizmit, një nga periudhat kur regjimi u egërsuar dhe godit më egër, zoti Gra...
Bujar Nishani përsërit Bamir Topin, veçse ky nuk rebelon.
Nga: Laert Skiro/ Qënka e thënë që presidentët e republikës sonë, sapo lënë kolltukun e lartë, kthehen dhe "kruhen" me politikën. Të gjithë kan...
Luli nuk më zhgënjen.
Nga: Jozefina Topalli/ Fb Kjo nuk eshte Partia Demokratike! Vendi eshte pa opozite! Largoni Lulzim Bashen. Ai ka shitur Partine Demokratike. ...
Ruçi ‘de facto’ rehabiliton….
Nga Sali Berisha/ fb/ Te dashur miq, zgjedhja e Gramoz Ruçit, ish ministrit te policise kriminale terroriste politike te diktatures hoxhiste, perbe...
Faqja 59 prej 71« E para...102030...5758596061...70...E fundit »