Pashaliman- Siri, tetor 2016
Nga Frrok Çupi/ Sot disa luftanije të Rusisë ndodhen në Mesdhe. Të gjithë thonë se i janë drejtuar Sirisë. NATO, përmes sekretarit të Përgjiths...
Një ish- kryeministër tregon me gisht “luftën”. Për Kosovën hyjmë në “konflikt me këdo”, tha Majko/ VIDEO
Nga: Veritas.com.al/   / Veritas.com.al/ https://youtu.be/UU-ipNxrosk Ish kryeministri Pandeli Majko, ka folur për agjencinë  e L...
Cannabis dhe atdhetarizëm- kjo është dita
Nga Leart Skiro/ Veritas Një jetë të tërë që ndodh kështu: Qeveria kur ngec në rrugë dhe njerëzia e shikon, gjen një shkurre ku fshihet një lep...
Ç’të bëjmë me fëmijët, në shkollë i pret kanabisi?!…
Nga: Veritas.com.al/ Dilema ka kohë që ka nisur. Edhe prindërit më skeptikë ndaj kultivimit të bimëve narkotike anë e mbanë vendit, nuk mund të...
Faad Mitri kthehet në Tiranë, por tani mbi karrocë invalidi
Nga L. Skiroi/ Veritas.com.al/ Kur përmend Faad Mitri nuk ka nevojë të shtosh “biznesmeni libanez- amerikan që u dhunua barbarisht nga persona ...
I dushuar për vrasjen e 17 vjeçarit Ardit Gjoklaj, i shpallur në kërkim, “kapet” mes deputetëve.
Nga: Veritas.com.al Nuk ka rëndësi se në cilin krah politik ndodhen këta deputetë që kanë rrethuar Edurim Teqjan, i shpallur në kërkim për vras...
Ditën që vdes Dario Fo, këtu përsëritet drama e tij “Vdekja aksidentale e Anarkistit”
  Frrok Çupi/ Autor i dramës së shkruar është Dario Fo. Ndërsa në dramën e realitetit tonë, autor është shteti. Këtë tha edhe artisti i mad...
Del në skenë skema e trafikut të drogës dhe fillesat e vrasjes mes grupeve rivale
  Nga: Veritas.com.al/ Askush nuk kishte dyshime se Policia e shtetit dhe qeveritarët e vendit kishin ndërtuar një skemë për ruajtjen s...
Kryeministri përqesh qytetarët protestues kundër importit të plehrave
Nuk është e rastit që pikërisht sot, ditën e protestës popullore kundër ligjit për importin e plehrave që po zhvillohet para selisë së Qeverisë, k...
Shumë akuza për “4 milionë euro”, por asnjë reagim
Nga L. Skiro/ Prej disa ditësh, qëkurse qeveria  po bënte gati ligjin për importimin e mbetjeve që të riciklohen në Shqipëri, media dhe politik...
Faqja 59 prej 63« E para...102030...5758596061...E fundit »