Kryesia e PD vendos: “Fiton Basha në një ditë të vajtueshme për PD’
Nga Laert Skiro/ Kryesia e PD e mbaroi mbledhjen përmes një interesimi gjigand të publikut. Interesimi i publikut ndahej në: dy pjesë popull...
Mbledhja e Kryesisë së PD. Malltezi: “Të bëhet analizë. Kandidaturat janë qesharake”
Po vazhdon me dyer të mbyllura mbledhja e kryesisë së PD-së, ku mësohet se ka pasur debate të shumta mes grupit anti-Basha dhe pjesës tjetër të an...
Mbledhja e Kryesisë së PD. Majlinda Bregu thotë se përçarja në PD nisi 4 vjet më parë’.
Në mbledhjen e Kryesisë së PD që po zhvillohet  për procedurat e zgjedhjeve në PD, ka folur edhe anëtare e kryesisë dhe kundërshtare e Bashës, zon...
Genc Ruli: Rama, i përfshirë në zgjedhjet e PD-së. Me Bashën në PD, Rama fiton gjithmonë.
Basha nuk ankohet dot për blerje votash! Madje më shumë u ankua për parregullsi OSBE/ODIHR se sa kryetari i Opozitës. Me këtë konstatim, deputei i...
Dy nënkryetarë të PD bëjnë oponencën e oponentëve brenda PD
Dy nënkryetarët e PD, Edi Paloka dhe Edmond Spaho u janë përgjigjur edhe 7 kërkesave të bëra nga kandidati Astrit Patozi për ‘zgjedhje të lira dhe...
Edhe Eduard Selami kërkon dorëheqjen e Bashës; ‘zgjedhjet në shtator’. VIDEO
Kandidati për kreun e PD, Eduard Selami, është shprehur sot se ka kërkuar që Lulzim Basha 'të japë dorëheqjen' nga posti që gara të bëhet e ndersh...
Lulzim Basha nuk ka pranuar dy kushtet e grupit për zgjedhje të lira dhe nga kandidati Astrit Patosi
Kryetari i vetngirë i PD, Lulzim Basha, i cili ka shpallur garën e dytë për kryesimin e PD, është ndodhur para kërkesave të disa personaliteteve, ...
LULZIM BASHA ZGJODHI FARSËN DHE JO GARËN E NDERSHME NË PD.
Nga: Astrit patozi/ Kryetari i vetëngrirë i PD, Lulzim Basha, mori sot të gjitha përgjegjësitë për prishjen e një gare të drejtë, duke refuzuar...
Astrit Patozi hedh poshtë spekulime mbi kandidmin për kryetar i PD
Deputeti i PD, Astrit Patozi, siç ka njoftuar para dy ditësh, ka shpallur pjesëmarrjen në garë për të fituar postin e kryetarit të Partisë demokra...
Faqja 19 prej 19« E para...10...1516171819