Kandidati i PS për deputet në Berat kallëzohet penalisht për ‘përvetësim titulli shtetëror’.
Ministria e Drejtësisë ka bërë kallëzim penal ndaj kandidatit për deputet të PS në Berat Fadil Nasufi dhe regjistruesit të ZVRPP Berat Ledian Sheh...
Ilir Meta tha në Sarandë se ‘600 mijë të rinj’ po e çojnë LSI-në në vend të parë.
  Nga mitingu elektoral në Sarandë, Ilir Meta- ish- kryetar i LSI dhe president i zgjedhur i Republikës, tha se ‘vendimi është marrë. V...
KQZ i frikësuar nga ‘kolapsi’ i mundshëm në zgjedhje.
(FOTO: Drilona Hoxhaj, zëdhënëse e KQZ)/ Komisioni Qendror i Zgjedhjeve ka paralajmëruar se procesi zgjedhor po shkon drejt kolapsit, pasi drej...
Edhe Basha nga Dibra sulmon fantazmën e partive të vogla.”Më mirë hidheni votën në Drin…”
Sot në takimin elektoral të Dibrës, kryetari i Opozitës, Lulzim Basha, është përqendruar  në luftën kundër partive të vogla. Edhe pse në Dibër ...
Edi Rama kërkon ndihmë nga flamuri i Skënderbeut në Librazhd: “Më ndihmoni të marr timonin vetëm”
Në takimin elektoral me simpatizantë të Partisë Socialiste, kryetari i PS dhe kryeministër, Edi Rama, gjeti rastin ta bazojë kërkesën “për një tim...
VIDEO/ Gurakuqi i PD në Shkodër thotë: “Jo PD, por lista Basha” të fitojë
Gjatë takimeve elektoraleme qytetarët e Shkodrës, ka rënë në sy se si kandidati i PD-së, Romeo Gurakuqi është munduar  të identifikohet jo si një ...
Sekretari i Përgjitshëm i Ministrisë së Arsimit dhe drejtorja në Vlorë kapen në ‘bahçen” e zgjedhjeve
Ministria e Arsimit dhe Sportit, Mirela Karabina ka kërkuar sot pezullimin e menjëhershëm nga puna të Drejtores së Drejtorisë Arsimore Rajonale Vl...
70 vetë në një shtëpi. Gjoza i LSI kallëzohet penalisht për dhunim të zgjehje
Administrator LSI-ist i njësisë bashkiake nr. 2, Elez Gjoza,  është kallëzuar në Prokurorinë e Tiranës me akuzën se  regjistroi 70 persona (votues...
ZGJEDHJET/ Rama: Nëse më vjen keq për gjë në 44 muaj, është shërbimi i keq i qytetarit në shtet
(FOTO: Arkiv)/ Kryetari i Partisë Socialiste, Edi Rama, gjatë një takimi që ka zhvilluar sot në Vlorë, foli për atë që është bërë në 44 muajt e...
ZGJEDHJET/ Kyetari i opozitës, Basha, ka thënë se PD ka me vete ekspertët e Merkel
Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha gajtë një takimi që ka zhvilluar sot me qytetarë në Divjakë, u premtoi ulje taksash dhe fuqizim ekono...
Faqja 12 prej 15« E para...1011121314...E fundit »