Edhe Presidenti i Republikës e ndjen brishtësinë e zgjedhjeve dhe bën thirrje…
Presidenti Bujar Nishani me Zonjën e Parë, kanë votuar në shkollën “Andon Zako Çajupi”. Teksa ka bërë thirrje që shqiptarët të dalin të votojnë...
Peleshi, ish- zëvendëskryeministër kërcënon sekretarin Demokrat të Qendrës së Votimit.
Sekretari i Qendrës së Votimit Kolanec, në Maliq, ka denoncuar në polici një rast dhune ndaj tij. Ai thotë se është kërcënuar verbalisht nëpërmjet...
Zgjedhjet/ PD: “Ministri Demiraj ‘hero i vetëm’- po tradhëtohet nga Policia e Shtetit!”
Kryetar i Departamentit Politikes se Jashtme në Partinë  Demokratike, Kreshnik Çollaku bën një akuzë të rëndë ndaj Policisë së Shtetit. Në një ...
Zgjedhjet/ Ambasada amerikane me 34 ekipe vëzhgimi. Lu me një mesazh gazmor.
  Ambasadori amerikan në Tiranë Donald Lu, me një postim në Facebook dhe një kartolinë me tullumbace,  u ka dërguar një mesazh 'gazmor' qy...
Sot zgjedhjet parlamentare ‘më të diskutueshmet’. 3.4 milionë votues. Zguri hap votimet ‘zyrtarisht’
Shqipëria sot mban zgjedhjet parlamentare që në historonë e plurzlizmit poitik mund të quhen 'më të diskutueshmet'. Ishin dekretuar për datën 18 q...
Në kufi ka dyndje emigrantësh; vijnë për votime.
Institucioneve të shtetit iu është dashur që të shtojnë shërbimin në pikat kufitare me shtetet fqinjë. Ndërsa nuk ishte parashikuar një fluks kaq ...
Tentuan të blejnë vota, 3 të ndaluar në Vlorë
Me akuzën “tentativë për blerje vote” tre persona janë ndaluar nga policia e Vlorës. Në pranga përfunduan shtetasit me inicialet A. A., N. H., ...
Doganieri i Vermoshit dyshohet se ‘po blinte vota’. Arrestohet dhe i sekuestrohen lek dhe makina.
Policia ka vënë në pranga një 26-vjeçar me detyrë doganier në Vermosh, pasi iu gjet në makinë një listë votuesish dhe një sasi e konsiderueshme pa...
Prokurorët në punë të Dielën. Prokurori i Përgjithshëm urdhëron “të vëzhgohen zgjedhjet!’
Prokurori i Përgjithshëm, z. Adriatik Llalla, ka udhëzuar Prokuroritë e Rretheve Gjyqësore që të hartojnë shërbimet e gatishmërisë për të mbikqyru...
TRE PARTITË E MËDHA MBYLLIN FUSHATËN ME ‘FESTË’ NGA TIRANA E POSHTË NË JUG
Nga Laert Skiro/ Sa shumë gjëra u vunë re sonte në mbrëmje në mitingjet përmbyllëse të fushatës elektorale të zgjedhjeve të 25 qershorit për Ku...
Faqja 12 prej 19« E para...1011121314...E fundit »