Tentuan të blejnë vota, 3 të ndaluar në Vlorë
Me akuzën “tentativë për blerje vote” tre persona janë ndaluar nga policia e Vlorës. Në pranga përfunduan shtetasit me inicialet A. A., N. H., ...
Doganieri i Vermoshit dyshohet se ‘po blinte vota’. Arrestohet dhe i sekuestrohen lek dhe makina.
Policia ka vënë në pranga një 26-vjeçar me detyrë doganier në Vermosh, pasi iu gjet në makinë një listë votuesish dhe një sasi e konsiderueshme pa...
Prokurorët në punë të Dielën. Prokurori i Përgjithshëm urdhëron “të vëzhgohen zgjedhjet!’
Prokurori i Përgjithshëm, z. Adriatik Llalla, ka udhëzuar Prokuroritë e Rretheve Gjyqësore që të hartojnë shërbimet e gatishmërisë për të mbikqyru...
TRE PARTITË E MËDHA MBYLLIN FUSHATËN ME ‘FESTË’ NGA TIRANA E POSHTË NË JUG
Nga Laert Skiro/ Sa shumë gjëra u vunë re sonte në mbrëmje në mitingjet përmbyllëse të fushatës elektorale të zgjedhjeve të 25 qershorit për Ku...
Eurodeputeti Kukan vjen në krye të vëzhguesve evropian për zgjedhjet
Eurodeputeti Eduard Kukan do të kryesojë misionin e vëzhgimit të BE-së për zgjedhjet parlametare të 25 qershorit. Lajmin e mbërritjes në kryeqy...
Zgjedhjet e të Dielës, nën monitorim: Agjenci të shërbimeve sekrete, OSBE, aktivistë të huaj e të vendit.
Kryetari i PD, Lulzim Basha, zgjodhi sot Fushë- Krujën për të paralajmëruar ‘kriminelët’ që mund të venë dorë mbi zgjedhjet. Ai i paralajmëroi ‘kr...
Basha premton Rrugën e Arbnit: “Nëse nuk e bëj brenda 2 viteve, largohem si kryeministër”.
Në mitingun përmbyllës në Dibër kreu i demokrateve Lulzim Basha tha se Rama nuk ka asnjë plan ekonomik për vendin. Basha i tha dibranëve se Rama e...
GfK, Instituti gjerman i kërkimeve për publikun: Ja kush i fiton zgjedhjet e 25 qershorit!
GfK, një kompani hulumtimesh dhe polle-sh, ka vrojtuar sjelljen e votuesve shqiptare në lidhje me zgjedhjet e përgjithshme 2017. GfK realizoi t...
5851 forca policie në ruajtje të zgjedhjeve të 25 qershorit
(FOTO: Altin Qato)/ 4 ditë para ditës së votimeve, Altin Qato, Drejtor i Departamentit të Rendit dhe Sigurisë Publike ka njoftuar sot “Masat e ...
Kryetari i Bashkisë së Vlorës kallëzohet penalisht nga Task Foce qeveritare.
Nën-kryeministre Mandia, e propozuar nga PD, ka shpallur vendimin e saj për të kallëzuar penalisht kryetarin e Bashkisë së Vlorës, Dritan Leli për...
Faqja 20 prej 27« E para...10...1819202122...E fundit »