KAS rrëzon kërkesat e PD-LSI, pranon vetëm provat e dy partive, jo shtesa nga institucionet shtetërore.
Ankimimi i PD-LSI për rezultatin e zgjedhjeve në qarkun e Gjirokastrës do të shqyrtohet duke marrë për bazë vetëm provat e sjella nga këto dy forc...
Sot mblidhet KAS, shqyrtohen kërkesat ankimore për rezultatin e zgjedhjeve!
Komisioni i Ankimimeve dhe Sanksioneve në Komisionin Qendror të Zgjedhjeve është mbledhur sot për të shqyrtuar ankesat për rezultatin e 25 prillit...
OSBE/ODIHR: Të shihet me kujdes çdo ankesë për zgjedhjet!
Drejtuesja e misionit të OSBE/ODIHR, Ambasadorja Urszula Gacek than ë një intervistë për DW se këto zgjedhje treguan se besimi në sistemin zgj...
Cilët janë 140 deputetët që do të ulen në karriget e Parlamentit të ri të Shqipërisë?
Kryetari i Komisionit Qendror të Zgjedhjeve, Ilirjan Celibashi, pak më parë, shpalli mbylljen e procesit të numërimit të votave preferenciale të...
Sali Berisha nuk lëshon Bashën pas humbjes së gjashtë, PD drejt ndarjes në dy kampe
Nga: Adriatik Doçi  Sali Berisha po pozicionohet qartësisht kundër dorëheqjes së kryetarit të Partisë Demokratike, Lulzim Basha, pas humbjes së...
Hoqi dorë nga mandati, por Tom Doshi është më i votuari në Shkodër, lë pas kandidatët e PS dhe të PD
Ka përfunduar pak orë më parë numërimi i kadidatëve për deputet në Shkodër. Në këtë qark mandatet janë ndarë 5 për Partinë Demokratike, 3 për Part...
Numërimi për kandidatët/ Thyejnë herësin deri tani Boçi, Xhafaj dhe Rakipi! Ilir Beqaj nuk futet në Kuvend, edhe Spahia i PD nuk ia del
Dita e sotme duket se do të jetë edhe përmbyllësja e procesit të numërimit të votave edhe për kandidatët. Deri tani janë vënë re shumë surpriza vi...
Thyen “herësin” në Tiranë/ Emri i njohur nga Socialistët futet direkt në Kuvend…
PS arriti të siguronte besimin e shqiptarëve për mandatin e 3-të, kurse në Tiranë socialistët morën 18 mandate. Rreth 30 minuta më parë u njoft...
Celibashi: Nuk do të lejojmë asnjë lloj transformimi të votës nga një kandidat te një tjetër! Pjesëmarrja në votime për zgjedhjet e 25 prillit ishte 46.32%
Kryekomisioneri Ilirjan Celibashi në një deklaratë për mediat ka folur rreth procesit të numërimit të votave për kandidatët për deputetë. Celibash...
LSI vetëm 12 vota në Tropojë, befasitë në Rrogozhinë, Divjakë dhe Skrapar
Zgjedhjet e 25 prillit konfirmuan edhe një herë Partinë Socialiste subjektin politik më të madh në Shqipëri dhe fituese të zgjedhjeve, por në rang...
Faqja 3 prej 2712345...1020...E fundit »