Kukësin e fiton PD. Flamur Noka dhe Isuf Çela- deputetë.
    Është mbyllur zyrtarisht procesi i numërimit të votave në qarkun e Kukësit. Partia Demokratike, me kandidatë Isuf Çela dhe Fla...
PD merr në Shkodër mandatin ‘në fije të perit’. Nard Ndoka hyn në Parlament
Numërimi i votave kuti pas kutie, i ka kthyer PD-së një madat 'të varur në fije të perit', mandatin e pestë. Oreët e fundit Shkodra ka qenë një zo...
E FUNDIT: Në Tiranë ndryshon rezultati, LSI shton një mandat
Në rezultatet e fundit nga numërimi i votave në zgjedhjet parlamentare të mbajtura dje, PS vazhdon të kryesojë me 73 mandate, PD ka ra për një man...
Lulzim Basha humb edhe në lagjen e tij. ‘Dèjê vu’ si me Ramiz Alinë në ’91
(FOTO: Pamje nga sporti elektoral i Lulzim Bashës në lagjen e tij)/ Kreu i PD Lulzim Basha ka pësuar humbje jo vetëm në gjithë territorin e Shq...
PS me 76 deputetë. DPA thotë 79. Ja ku ishim sot në ora 11.30
Agjencia gjermane e lajmeve DPA  ka shkruar se Partia Socialiste mund të qeverisë e vetme, pasi mund të ketë 79 mandate në Parlament. Por sipas ll...
Numërohen 1572 kuti nga 53 72. Kryeson PS me 75 mandate, PD- 41, LSI- 20
Deri tani në gjithë vendin janë numëruar 1572 kuti votimi nga nga 5372 gjithësej. Deri tani kreyson Partia Socialiste me rreth 50 përqind, e nd...
TIRANË: Numërohen 180 kuti. PS kryeson me 9 mijë vota. LIBRA merr një mandat.
Tirana është 'hambari' më i madh i votave për përfaqësues në Kuvend, me 34 mandate. Deri tani janë numëruar 180 kuti votimi, nga 1198 që ka gji...
Rezultati i parë, si të ishte bërë me dorën e një nxënësi.
  As një nxënës i shkollës së klasave të ulëta, nuk do ta kishte ndërtuar kaq mirë shifrën e një rezultati: 100, 111, 112. Por në fakt ...
Pse zhduket makina me kutitë? PS-LSI përplasen ashpër në Vlorë. VIDEO
Zyrtarët e partive në Vlortë kanë kosntatuar se një makinë me kutitë e votimit ka devijuar nga rruga dhe ka hyrë në një drejtim të paditur. Dyshoh...
Bie komunikimi; bllokohen faqet e institucioneve në Internet…Ҫfarë po ndodh?
Disa prej portaleve të institucioneve më të rëndësishme të vendit u bllokuan pas orës 21.00 të së dielës. Jashtë shërbimi doli portali i Komisi...
Faqja 3 prej 1412345...10...E fundit »