Rumania kerkon fitore “me cdo kusht” me Shqiperine
Dueli i së dielës mes Shqipërisë dhe Rumanisë do të jetë një sfidë e hapur pasi të dy skuadrat do të kërkojnë fitoren e cila do t’i japë shpresa për një kualifikim të mundshëm në fazën tjetër në ‘Euro...
Sot, tri sfidat ne Euro 2016
Ditën e sotme do të zhvillohen tre ndeshjet e radhës ku ajo që bie në sy është sfida më e zjarrtë mes Italisë dhe Suedisë. Italia do të kërkojë fitoren për të siguruar kualifikimin ndërsa...
NY Times/ Si mund te fitoje Shqiperia ne Euro 2016
Pavarësisht përpjekjeve të guxishme kundër Francës, të mërkurën, Shqipëria humbi edhe ndeshjen e dytë në grup dhe ka shanse të pakëta për t’u kualifikuar. Por ajo ka ende një mundësi për të kapur vend...
Golin e francezëve e duartroket ministri i Shqipërisë
  Mbrëmë në Marsejë u zhvillua loja e futbollit mes Francës dhe Shqipërisë, e cila përfundoi me rezultatin 2:0 në favor të ekipit francez. Në shkallët e stadiumit të Marsejës ndodheshin, zyrta...
Euro 2016/ Sherr mes tifozëve, dy francez plagosen nga shqiptarët
  Dy tifozë, një francez e një belg, janë plagosur me thikë pasi u konfrontuan me disa shqiptarë, në momentin kur po ekzekutohej himni francez para ndeshjes Francë-Shqipëri. Ngjarja ndodhi ...
Sport-Briefly/ Franca deporton ruset
Franca ka deportuar sot liderin ekstremist te shoqates se tifozeve rus te futbollit, e bashke me te, edhe 19 tifoze rus, pas dhunes ne Marseje (Sipas BBC)
Ne ndeshjen me Rumanine do te mungoje Kukeli
Në sfidën e fundit të kuqezinjve të vlefshme për Kampionatin Europian do të mungojë mesfushori Burim Kukeli. Mesfushori u ndëshkua me karton të verdhë në minutën e 55’, duke plotësuar numrin dy të ...
Sot Shqipëria kundër Francës/ Euro 2016
Kombëtarja shqiptare e futbollit shkeli fushën e gjelbër të Velodrome për seancën e fundit stërvitore para sfidës me skuadrën e Deschamps. Një mundësi për tu përballur me madhështinë e stadiumit 67 mi...
Shkodran Mustafi, më shumë se një Diplomaci e tërë
Ministri i Jashtëm i Gjermanisë, Frank-Walter Steinmeier, ka takuar sot homologun e tij, Ditmir Bushati në Tiranë. Gjatë konferencës së përbashkët për mediat, ministri gjerman u ndal edhe tek goli ...
A do të ketë dhunë në ndeshjen Angli- Uells?!
Sipas “The Sun”- Mbi 150 huliganë rusë sërish pritet të jenë protagonistë të akteve të dhunës. Këta  do të jenë të pranishëm në stadium në përballjen mes Anglisë dhe Wells. Mediat britanike para...
Faqja 11 prej 14« E para...910111213...E fundit »