Franca- kampione e Botës, Kroacia- e paepur deri në fund.
Franca është kampionia e re e botës në futboll, pasi triumfoi bindshëm 4-2 në finalen e “Luzhnikit” në Moskë ndaj Kroacisë. Një finale e çmendu...
Thyhet ëndrra Angleze për Kupën e Botës, Kroacia niset për në Finalen e të Dielës në Moskë.
Kroacia ka thyer ëndrrën e Anglisë për Kupën e Botës me rezultatin 2- 1, në kohën shtesë në gjysmë- finale në stadiumin Luzhniki në Moskë. Angl...
Sonte në Botëror/ Dy fqinjët, Franca dhe Belgjika në luftë për finalen në Kupën e Botës.
Franca do të ndërsejë në sulm talentet e Kylian Mbappe dhe Antoine Griezmann kundër Eden Hazard të dhuruar për Belgjikën në stadiumin e Saint Pete...
Ronaldo te Juventus?… Media Spanjolle i tha ‘ciao’, Italia e mirëpret “yllin”.
Media Spanjolle i tha ‘goodbye!’ superstarit Cristiano Ronaldo ndërsa Italia e mirëpriti atë ditën e Premte pas disa raportimeve të përsëritura se...
FIFA ‘qorton ashpër’ Maradonen, legjenda e futbollit akuzoi zyrtarët e Kupës së Botës
Diego Maradona tregoi një krenari kontinentale, duke veshur një bluze të Kolumbisë gjatë ndeshjes eliminatore të Kupës së Botës me Anglinë. Mar...
Kupa e Botës mbush “armët me barut’’ për betejën e çerek- finales.
Kupa e Botës ka shtypur butonin e pauzës ditën e Mërkurë, ndërsa kanë mbetur tetë skuadra që kanë futur marshet e lartë për çerek- finalet pasi An...
Luis Kaçorri, futbollisti shqiptar 20 vjeç- shpresë për ekipin Italian të Serisë B. FOTO
  -Nuk ‘e kaloi provën’ te Partizani, sulmuesi 20-vjeçar u kthye në Itali drejt Serisë B- Sulmuesi shqiptar i futbollit, Luis Kaçorri ë...
Ragib Xhaka, babai i Granitit, thotë se ‘shqiponja nuk fyen njeri’
Ragip Xhaka, babai i futbollistit shqiptar të Zvicrës, Granit Xhakës, ka thënë për Gazetën Express në Kosovë, se nuk i kupton reagimet, siç i ka q...
Si u bë Shaqiri ky që është, ‘hero’ i Botërorit? Ja rrëfimi i tij…
Rrëfimi prekës i Shaqirit/ Futbollisti i kombëtares së Zvicrës, që po luan Botërorin e tretë të tij, ka treguar për The Players’ Tribune se si ...
Golat e Xhakës dhe Shaqirit sjellin politikën Ballkanike në Kupën e Botës.
-Të dy zviceranët, që kanë origjinë shqiptare, ndezën tensione me Serbinë dukë u bërë simbole kombëtare- Futbollistët zviceran, Granit Xhaka dh...
Faqja 6 prej 19« E para...45678...E fundit »