Etiketa: covid19

Koronavirusi: Vaksina e Oksfordit mund të forcojë sistemin imunitar
Një vaksinë koronavirusi e zhvilluar nga Universiteti i Oksfordit shfaqet e sigurt dhe forcon sistemin imunitar, shkruan BBC. Provat, që përfshinin rreth 1,077 njerëz, treguan se injeksioni çoi...
Bisedimet ‘pa rrugëdalje’ të BE mbi pandeminë u zgjatën deri të Dielën
Udhëheqësit e Bashkimit Evropian të Shtunën përfunduan ditën e tyre të dytë të bisedimeve pa një marrëveshje për një fond masiv stimulimi për të kompensuar dëmin ekonomik të shkaktuar nga pandemia...
Qeveria ndalon jetën e natës/ Manastirliu: S’ka më disko e pub-e, as në ambiente të hapura dhe as të mbyllura!
Ministrja e Shëndetësisë Ogerta Manastirliu doli në një deklarate mbi vendimin e Qeverisë për ndalimin e hapjes se klubeve të natës, diskove, lounge barve dhe çdo lloj shërbimi të kësaj natyre...
COVID19/ Edhe tre pacientë nuk mundën ta kalojnë; 55 raste të tjera këto 24 orë
3 viktima të tjera nga covid-19 janë regjistruar në vend. Një 52 vjeçar nga Tirana, një 57 vjeçar nga Kukësi dhe një 59 vjeçar nga Korça, nuk e kanë fituar dot betejën me Covid19, megjithë për...
COVID-19/ 3 viktima dhe 99 raste të reja në 24 orët e fundit në vend
  Vazhdon rritja e rasteve të reja me koronavirus ne gjithe vendin, shtrimet ne Infektiv, rendimi i gjendjes se pacienteve dhe humbjet e jeteve. Testimi i bërë në personat e dyshuar gjatë 2...
Aeroporti Rinas/ Ndalohen fluturimet me Vjenën deri në 31 korrik, të shikojmë për më vonë.
Aeroporti i Rinasit njofton se do të ndalohen fluturimet me Vjenën nga data 16 korrik deri më 31 korrik 2020. Në një postim në rrjete sociale, Aeroporti i Rinasit shkruan se kjo ka ardhur pas...
Covid19 godet për vdekje në moshën 23 vjeç. Humb jetën në Infektiv pacientja më e re.
Ndërron jetë një 23-vjecare në spitalin Infektiv, e diagnostikuar me COVID 19. Mësohet se e reja u dërgua para pak ditësh e prekur nga koronavirusi. 23 vjeçarja ishte e intubuar në gjendje të r...
Rritet shqetësimi në Ballkan me rritjen e rasteve të koronavirusit
Nicolas GAUDICHET Beograd (AFP) - Numrat mund të jenë akoma modeste, por Ballkani, një prej rajoneve më të varfra në Evropë me infrastrukturën më të brishtë mjekësore, po gjallërohet kundër një...
COVID-19/ 96 raste të reja dhe 2 humbje jete në 24 orët e fundit: Ministria e Shëndetësisë
Dy pacientë të tjerë kanë humbur jetën në vendin tonë për shkak të Covid-19. Sipas ministrisë së Shëndetësisë, viktimat janë një 64 vjeçare nga Shkodra dhe një 63 vjeçare nga Elbasani. Ndërkohë...
COVID19/Mbyllet edhe Gjykata e Apelit në Tiranë: Infektohet gjyqtari.
Gjykata e Apelit në Tiranë ka reduktuar punën pasi një prej gjyqtarëve ka rezultuar i infektuar me Covid-19. Mësohet se duke filluar nga dita e sotme, në Apel do të shqyrtohen vetëm çështjet em...
Faqja 20 prej 44« E para...10...1819202122...3040...E fundit »