Etiketa: gjykata

5 nga 19 të arrestuarit për dhunë në protestë, mbetën në qeli.
Gjykata e Apelit la sot në fuqi vendimin e Gjykatës së Shkallës së Parë për 19 të arrestuarit në kuadër të protestës opozitare të 16 Shkurtit. Për 4 të arrestuarit dhe ish-kreun e INUV, Florenc...
Kontroll ‘blic’ në banesat e gjyqtarëve që ‘shpëtuan Dritan Dajtin’, të parit i gjenden 20, 000 euro.
Kontrolle ' blic'  janë kryer mëngjesin e sotëm nga forcat e policisë në banesat e tre gjyqtarëve që zbutën dënimin për Dritan Dajtin në Apelin e Krimeve të Rënda. Kontrollet janë kryer nga for...
Basha i PD dënohet nga gjykata ‘për shpifje’. Balla e paragjykon edhe me përgjegjësinë e vrasjeve të 21 janarit.
Ka pak muaj që kryetari i PD, Lulzim Basha, ka shpallur  publikisht se në krimin e koduar “Tyoyta Yaris’ është i përfshirë edhe deputeti dhe kryetar i Grupit Parlamentar Socialist, Taulant Balla....
Gjykata vendos: Klement Balili të presë gjykimin në qeli. Avokati: ‘Nuk ka prova!’
Klement Balili do të qëndrojë në burg deri në përfundim të Gjykimit. Gjykata e Krimeve të Rënda i ka komunikuar Balilit sot masën e sigurisë dhe akuzat. Provë më të fortë prokuroria ka përgjime...
Nëna blen fëmijën në dyer të drejtësisë; pranga gjykatësit dhe psikologes
Dje u denoncuan publikisht, ndërsa sot janë vënë në pranga. Pas skandalit të publikuar në emisionin “STOP” të televizionit ‘Klan’ , ka vënë në pranga gjyqtarin e gjykatës së rrethit gjyqësor Fi...
Një gjykatës federal bllokon urdhrin e Trump për ndalimin e azilantëve.
Një gjykatës federal në Shtetet e Bashkuara ka bllokuar urdhrin e lëshuar nga presidenti Trump që u mohon azilin për emigrantët që kalojnë ilegalisht kufirin jugor të Shteteve të Bashkuara. Gjy...
Seanca e fundit: Gjykata dënon me 14 vjet burgim Emiljano Shullazin; gjithë banda ‘Shullazi’- 55
14 vite burg për Emiljano Shullazin. Ky ka qenë vendimi i sotëm që dha Gjykata e Krimeve të Rënda. Po ashtu gjykata dha vendimin edhe për pjesëtarët e bandës së Shullazit. Mbështetësi i tij kry...
Si u lirua nga burgu, ‘me dëshirën e tij’ nipi i Enver Hoxhës!
-Ermal Hoxha ka shprehur dëshirën që të lirohet nga burgu me kusht që pjesën e mbetur të burgut ‘të mbajë kontakte me Zyrën e Shërbimit të Provës”... Zbardhet vendimi i cili liroi nga burgu, ni...
Gjykata e Krimeve të Rënda liron Saimir Tahirin, që sot mund të bëhet prapë ministër
Që sot, Gjykata ka liruar nga çdo akuzë ish ministrin Saimir Tahiri, i akuzuar për përfshirje në banda kriminale të trafikut ndërkombëtar të drogës dhe armëve. Që sot, Tahiri mund të bëhet prapë m...
Ish ministri Tahiri mbërrin në Gjykatën e Krimeve të Rënda për ‘masën e sigurisë’. FOTO
Ish-ministri i Brendshëm, Saimir Tahiri, ka mbërritur në ambientet e Gjykatës së Krimeve të Rënda, ku ka kërkuar ndryshimin e masës së sigurisë. Tahiri aktualisht ndodhet në masë sigurie ‘arres...
Faqja 3 prej 612345...E fundit »