Etiketa: gjykata

I FUNDIT: Bie zjarr në selinë e Gjykatës së Shkodrës
Një zjarr i fuqishëm sapo ka shpërthyer në godinën ku ndodhet Gjykata e Shkodrës e shkallës së parë. Zjarri ka nisur nga kati i dytë i godinës dhe po ngjitet lart. Forcat e zjarrfikësve sapo...
Shkëlqim Miri, gjykatës dhe shans i mirë për “peshkatarët”.
Nga Laert Skiro/ Sot gjithçka u vu në lëvizje në piramidën e shtetit; që nga qeveria deri te opozita.. U duk si një lëvizje çliruese, madje edhe entuziaste. Më në fund, me siguri në kupolën e s...
Dy akuzat dhe thesari në shtëpinë e gjyqtarit.
Arrestimi i një gjyqtari të Apelit të Tiranës, Shkëlqim Miri, është konfirmuar zyrtarisht nga Policia e Shtetit. Mbi Shkëlqim Mirin, 46 vjeç, rëndojnë dy akuza: “Korrupsion aktiv i gjyqtarit, p...
Gjyqtarit të Gjykatës së Apelit i gjenden 300 milionë lekë në shtëpi, kërkohet leja për arrestimin
Gjyqtarit të Gjykatës së Apelit, Shkëlqim Miri, pas një kontrolli në banesë, i janë gjetur 300 milionë lekë 'cash'. Gjyqtari Miri është ndaluar dhe po mbahet në qeli. Hemdnjet me paratë e gjetu...
Tetë ministra të qeverisë së Katalonjës mbahen në burg.
Tetë ministra të shkarkuar të qeverisë së rajonit të Katalonjës, u mbajtën në burg me vendim nga gjykata e lartë e Spanjës. Ata do të japin shpjegime mbi nxitjen që kanë ushtruar ndaj rajonit për ...
Gjykata vendos “burg pa afat” për mashtruesen nga Facebook-u.VIDEO
Mediat kanë shkruar këto ditë shumë shpesh mbi një histori ku një vajzë i ka ‘falur’ dashurinë një djali nga një fshat i Durrësit, dhe ky është marrosur tre vjet, por pa e takuar kurrë vajzën “e t...
Gjykata e Durrësit rrëzon kërkesën e Bashkisë për vazhdimin e punimeve në ndërtimin e “Valeria”
Gjyqtari i Petrit Curri, i gjykatës së rrethjit gjyqaësor Durrës, nuk e ka pranuar kërkesën e Bashkisë së Durrësit për vazhdimin e punimeve në “Valiera”. Bashkia e Durrësit e përfaqësuar nga Dr...
Gruaja e përdhunuar nga Roman Polanski kërkon ‘mëshirë’ që të mbyllet çështja.
(FOTO: Roman Polanski (D) dhe e përdhunuara Samantha Geimer në vitin 1977)/ Një Gjykatë në Los Angeles ka refuzuar lutjet e viktimës për abuzim seksual të një gruaje që ka paditur regjizorin e ...
Martin Shkreli shpallet fajtor nga Gjykata e Bruklinit
Martin Shkreli, i cili ndryshe njihet edhe si 'shqiptari më i urryer' në botë, është shpallur fajtor për tri akuza nga Gjykata e Bruklinit në Nju Jorkut. Me vendim të gjykatës, Shkreli është gj...
Kush e la të lirë ‘lordin më të madh’ të drogës?
  Media italiane  e ka vënë këtë ‘nickname’, duke e quajtur se “bosi më i madh i drogës në Milano’. Bëhet fjalë për një shqiptar, kohët e fundit i izoluar në Berat, Alket Hatija. Zoti Ha...
Faqja 5 prej 6« E para...23456