Etiketa: kina

Du Wei: Ambasadori kinez në Izrael gjendet i vdekur në shtëpinë e tij, sapo kishte ardhur nga Ukraina
Ambasadori i Kinës në Izrael, Du Wei, është gjetur i vdekur në banesën e tij në veri të Tel Aviv, tha një zyrtar izraelit për BBC News. Zyrtari tha që policia izraelite kishte filluar një hetim...
Ekskluzive – Sekretari Pompeo: Presidenti Trump është “i bindur” se Partia Komuniste Kineze është përgjegjëse për pandeminë e Coronavirusit.
Sekretari amerikan i Shtetit, Mike Pompeo i tha Breitbart Neës ekskluzivisht se Presidenti Donald Trump është "i angazhuar" në bindjen se Partia Komuniste Kineze mban përgjegjësinë për pandeminë e...
Mike Pompeo: ‘Ka prova se virusi doli nga një laborator kinez.
KOMENT/ Sekretari i Shtetit Mike Pompeo tha të Dielën në Uashington se kishte prova se sëmundja doli nga një laborator Kinez, të cilën Pekini e mohon me forcë. ROME (Reuters) - Rusia dhe Kin...
Trump qëndron në teorinë se Virusi ka origjinë laboratorike në Kinë.
Presidenti amerikan Donald Trump duket se po i shmang të dhënat e paraqitura agjencitë e inteligjencës, duke sugjeruar se ka prova që coronavirusi  e ka origjinën në një laborator kinez. Më par...
Kina mund të ketë 50 herë më shumë raste të koronavirus sesa pretendohej, thotë një zyrtar i administratës Trump
Nga: Fox News/ Ndërsa bashkësia ndërkombëtare, përfshirë qytetarët kinezë, shtron pyetje në lidhje me numrin e rasteve të koronavirusit të qeverisë kineze dhe shkallën e vdekshmërisë së kombit ...
Wuhan thotë se nuk ka pacientë me koronavirus në spitale
Zyrtarët e shëndetësisë në Wuhan - epiqendra e pandemisë globale të koronavirusit - thanë të Dielën se spitalet e qytetit janë të lira nga çdo pacient me virus. Mi Feng, zëdhënësi i Komisioni...
Më shumë se 9 në 10 amerikanë e quajnë Kinën një “kërcënim” për SHBA.
Nga: John Binder, reporter i Breitbart News   Më shumë se 9-në-10 amerikanë tani e quajnë fuqinë dhe ndikimin e Kinës në botë një "kërcënim" për Shtetet e Bashkuara, zbulon një studim i...
Koronavirusi,dy mjekë nga spitali Wuhan u rizgjuan në reanimacion me lëkurën e zezë
Nuk dihet se çfarë bëjnë në atë laborator." P4 në Wuhan është zemra e epidemisë? Pas është dhe Franca Wuhan një muaj më vonë zbulohen të vdekurit. Hekatombe te mbuluara nga komunistët: numrat r...
“Ju po rrezikoni botën”: Tabloidi gjerman hyn në luftë me Kinën
A mund të kishte bërë Kina më shumë për të parandaluar pandeminë e koronavirusit? Një redaktor i tabloidëve në Gjermani sigurisht që mendon kështu dhe një përleshje e jashtëzakonshme ka shpërthye...
Putin dhe Xi bëhen bashkë kundër botës që ka fajësuar Kinën për koronavirusin
  Presidenti rus Vladimir Putin dhe udhëheqësi kinez Xi Jinping, të enjten, kundërshtuan si përpjekje 'kundërproduktive' për të fajësuar Pekinin për vonimin e informimit të botës për koron...
Faqja 3 prej 1212345...10...E fundit »