Etiketa: lsi

Rama: Nuk ka koalicion me LSI, partia e Presidentit po degradon çdo ditë e më shumë
  Gjatë një takimi on-line me gazetarët, kryeministri Edi Rama, u ështe pergjigjur pyetjeve te shumta te gazetareve te shumte. Interesimi i njeres nga mediat ishte nese Partia Socialiste d...
Kryemadhi nuk heq dorë nga pazaret. Bën thirrjen e radhës
Koment/ Lëvizja Socialiste për Integrim, duket se nuk është në ditët e saj më rë mira. Këtë detaj e tregon vetë kryetarja e LSI-së, Monika Kryemadhi, e cila si duket ndodhet në panik nga tkurrj...
Monika Kryemadhi bën thirrje për ‘rezistencë!’. Çdo orë dhe minutë para SPAK ‘është e çmuar’, thotë ajo.
Koment/ Monika Kryemadhi ka shpërndarë edhe njëherë mesazhin që dha dy ditë më parë në Konventën e LSI-së në Tiranë. Javët dhe muajt i duken sio orë që po kalojnë me afrimin e hetimeve të SP...
Basha i mbyll derën Kryemadhit, refuzon zyrtarizimin e koalicionit me LSI, partia e presidentit mbetet mes 4 rrugëve
Nga: Rigels Seliman /Agjensia e Lajmeve Sot News/ Partia Demokratike dhe Lëvizja Socialiste për Integrim duket se kanë hyrë në një luftë të ftohtë me njëra-tjetrën. Gazeta e deklaroi një ditë m...
Në vdekjet e 26 nëntorit, më së shumti ka dorë LSI
Shpallja e listës së të arrestuarve dhe atyre në kërkim si përgjegjës për viktimat e tërmetit tragjik të 26 nëntorit në Durrës, nuk kishte si të mbetej pa “atletët” e korrupsionit, përfaqësuesit e...
Vëllai i deputetes së LSI burgoset në Kosovë për të njëjtat vepra tipike të LSI në Tiranë: Sulm me shishe, ndryshim emri, shitje shtetësie, trafik droge…
Eldin Dergjini, vëllai i deputetes së Lëvizjes Socialiste për Integrim, Amra Barova, është arrestuar në Graçanicë për një rast sulmi me shishe. Pas arrestimit është zbuluar se ai, ka identitet të ...
Rama niset drejt Uashingtonit për takimin me Trump. LSI liberale përqesh takimin: ‘Iiii, ja si iku!’
Koment/ Kryeministri Edi Rama është nisur drejt Shteteve të Bashkuara të Amerikës, ku njofton se do të takohet me Presidentin Donald Trump dhe zyrtarë të tjerë amerikanë, vizitë të cilën e ndërpre...
Në dy ditë, dy sfida të partisë ‘Meta’ ndaj PD.
Koment/ Sfida e parë ishte e ditës së djeshme, kur vetë presidenti i Republikës, Meta, dhe kryetar real i LSI, tha publikisht se ‘opozita (PD) kishte bërë gati djegien e selisë së Parlamentit’, në...
Në orët e fundit pendohen PR dhe LSI, dërgojnë në KQZ kërkesën për regjistrim në zgjedhjet e 13 tetorit
Pas Lëvizjes Socialiste për Integrim, një tjetër aleat i demokratëve pret të regjistrohet për zgjedhjet e 13 tetorit. Burime për “BalkanWeb” bënë me dije se Partia Republikane ka bërë kërkesë për ...
Ja si po bie kupola e Drejtësisë që ishte e lidhur me pushtetin PD-LSI…
Ndërkombëtarët duket se po rrëzojnë kupolën e lidhur me aferat PD-LSI në drejtësi. Deri më tani kanë ngelur në veting 68 gjyqtarë dhe prokurorë, shumica e të cilëve kanë pasur lidhje me PD-LSI ...
Faqja 1 prej 1412345...10...E fundit »