Etiketa: lsi

Çfarë po kurdisin rebelët e LSI kundër shefit të tyre? Do të votojnë shkarkimin?!
Një ditë pas vendimit të Presidentit Meta, për të anuluar zgjedhjet e 30 qershorit, dhe një ditë para konferencës për shtyp që Meta do të mbajë në orën 8 të mëngjesit të nesërm për të shprehur arg...
Policia: Ka të dhëna për dhunë në protestën sot deri në mesnatë dhe bën thirrje për ligj!
Protesta politike PD-LSI është njoftuar nga organizatorët se do të zgjasë deri në mesnatë, edhe pse nis në ora 19.00. Policia e Shtetit disponon informacione shqetësuese se protesta e opozitës ...
Kolegji zgjedhor rrëzon padinë e PD- LSI për komisionerët
Sot, Kolegji Zgjedhor ka rrëzuar padinë e Partisë Demokratike dhe Lëvizjes Socialiste për Integrim, të cilat depozituan padi ndaj Komisionit Qendror të Zgjedhjeve në lidhje me regjistrimin e komis...
FUNNY/ Një ‘spiderman’ nostalgjik i PD-LSI ngjitet në zyrën që kishte Enveri
Para se protesta e opozitës jashtë- parlamentare të rrëshqiste në dhunë, një militant dha spektakël teksa kryetari i PD, Basha, fliste dhe lutej " Rama ik!". Militanti që kishte ëndërruar gjithë j...
Paramilitarët e PD- LSI hyjnë në veprim, dhunë para selisë së Kuvendit
Sapo militatët e PD LSI të emëruar si protestues popullor, kanë lënë Bulevardin Dëshorët e Kombit dhe i janë drejtuar Parlamentit, aty ka nisur aksioni i paramilitarëve të PS- LSI që kanë nisur dh...
Servilët e luftës… Sikur të ishin flamujt e IS!
Koment Sapo ka nisur protesta e shtatë e PD- LSI në bulevadin e emëtuar nga sistem i komunist si 'Dëshmorët e Kombit'. Të dy partitë, në orët e fundit të jetës së vet dhe në përpjekje për kt...
BASHA: ‘ NDIZNI DRITAT PËR SHPIRTRAT TANË!’. NË XHENET.
Duket se PD- LSI e kanë marrë mesazhin nga Perëndimi dhe nga Reforma në Drejtësi se ky është fundi i liderve të involvuar në krime, prandaj lëshohet thirrje " Dritë për shpirtrat tanë!'. Kryeta...
BASHA, SI NË LINDJEN E MESME, KËRKON NDIHMËN E ISLAMISTËVE NË PROTESTË
Nga: L. Skiro/ Kryetari PD, Lulzim Basha, po mban një fjalim para selisë së Qeverisë në luftë për të mbuluar krimin e establishmetit të kaluar të qeveries së PD dhe LSI. Pas pak frazave ai i...
PD-LSI me anëtarë në KZAZ? KQZ rrëzon kërkesën e dy partive jashtëzgjedhore.
KQZ me 4 vota pro dhe një kundër rrëzoi kërkesën e PD-LSI për të pasur anëtarët e saj në KZAZ. Më herët përfaqësuesi ligjor i PD, Ivi Kaso i kërkoi KQZ-së të zbatojë ligjin dhe të pranojë kërke...
Zëri i Amerikës: Petrit Vasilit i është refuzuar viza amerikane.
Kryetarja e LSI-së Monika Kryemadhi ka qenë e ftuar e Zërit të Amerikës gjatë vizitës së saj në SHBA ku ka folur për situatën politike por edhe për politikanët shqiptarë që iu janë refuzuar vizat ...
Faqja 1 prej 1212345...10...E fundit »