Etiketa: pd

Escobar, 2 ditë para Kuvendit të Berishës vjen në Tiranë, ambasada e SHBA: Konfirmon luftën kundër të korruptuarve dhe minuesve të demokracisë
(FOTO: Escobar dhe Sali Berisha) 2 ditë para se Sali Berisha të mbledhë në stadium mbështetësit e tij për Kuvendin e PD-së, të thirrur prej tij, do të mbërrijë në Tiranë i dërguari i SHBA për B...
Ecobar vjen në Tiranë në prag të ‘tërmetit’ 11, ambasada e SHBA zbardh axhendën: Takim me Ramën dhe Bashën
Zëvendës Ndihmës Sekretari i Shtetit i SHBA për Çështjet Europiane dhe Euroaziatike dhe i Dërguari i Posaçëm për Ballkanin Perëndimor Gabriel Escobar më 9 dhjetor do të vizitojë Shqipërinë. Amb...
Zëvendësambasadori amerikan në selinë blu, takim me dyer të mbyllura me znj. Tabaku
Zëvendësambasadori i Shteteve të Bashkuara të Amerikës (SHBA), Demian Smith, të premten e 3 dhjetorit, ka vizituar selinë blu të demokratëve. Sipas burimeve zyrtare, të marrë nga Albanian Post ...
Gjykata Administrative rrëzon PD dhe LSI, penguan procesin e rindërtimit pas tërmetit.
Gjykata Administrative i ka dhënë të drejtë Bashkisë së Tiranës për prishjen e pallateve të dëmtuara nga tërmeti i 26 nëntorit 2019, në Kombinat. Nga ekspertiza e Gjykatës u arrit në përfundimi...
Dyshja e Kuvendeve të PD është ‘ide homoseksuale’, thotë Frojdi
    Frrok Çupi Sa shumë pyetje po hallakaten fushave për dy Kuvendet e PD, njëri i Berishës e tjetri i Bashës! Sa shumë ‘shkencë’ derdhet për të gjetur ‘pse-në’. Askush nuk kënaqet me at...
Basha: S’do të ketë Kuvend më 11 dhjetor, Kuvendi legjitim më 18 dhjetor
Nga Klevis Hoxhaj Nuk do të ketë Kuvend të Partisë Demokratike më datë 11 dhjetor, por më 18 dhjetor 2021, kur do të thirret ai legjitimi. Kryetari i PD-së në Shqipëri, Lulzim Bash...
PD në kolaps?… Mblidhet sot kryesia
KOMENT/ Partia Demokratike e Shqipërisë do të mbledhë sot më 15 nëntor, Kryesinë e saj. Lajmi është bërë i ditur nga sekretari i Përgjithshëm, Gazment Bardhi, i cili përmes një mesazhi ka nj...
PD: Fitore për unitet apo pushtet vetjak?!
Nga Greta Gjinaj Kreu i Partisë Demokratike në Shqipëri, Lulzim Basha, gjatë një interviste e tha prerë se “kam zgjedhur që të mos hap një front të dytë me luftën brenda llojit, siç bëri Be...
Bardhi i PD: Në 11 dhjetor mund të ketë miting, por jo Kuvend Kombëtar
Sekretari i Përgjithshëm i Partisë Demokratike Gazment Bardhi tha për gazetarët se në 11 dhjetor datë ku sipas Berishës do të mblidhet Kuvendi Kombëtar, maksimumi mund të ketë një miting. Bardh...
Bardhi i PD: Hapni kasafortën, mos bëni show!
Nga Rajmonda Basha/  “Dua të ripërsëris thirrjen. Nxirrni firmat nga kasaforta, mos bëni show me gazetarët, që nuk njohin çështjen. Dorëzoni kërkesën në protokoll të Partisë Demok...
Faqja 10 prej 77« E para...89101112...203040...E fundit »