Etiketa: pd

FOTO: Të tradhtuarit e Bashës morën pjesë në protestën e PD.
Jo vetëm deputetë e figura kryesore të PD-së në protestë. Edhe kritikët apo ish-deputetët e përjashtuar nga lista e PD-së në zgjedhjet e qershorit janë të pranishëm sot në protestë kundër qeverisë...
PËRSE LULZIM BASHA NUK MË PENGON DOT TË PROTESTOJ?
Nga: Astrit Patozi/Fb Unë nuk kam asnjë arsye mbi tokë që të ndjek Lulzim Bashën, por kam një mijë arsye për të qenë gjithmonë atje ku më takon. Kam bindjen se janë të shumtë ata që e mendojnë ...
Berisha e pranon ‘përbashkësinë’ PD- LSI në protestën e të shtunës
Ish-lideri i PD, Sali Berisha tha në studion e lajmeve të Ora News me gazetaren Ilva Tare se bashkëpunimi mes PD dhe LSI në këto kushte është jetik për të rrëzuar kryeministrin Rama. Bersisha: ...
TË SHKOSH NË LUFTË ME HIMNIN E PAQES (REHATIT)
Nga: Astrit Patozi/ Fb I paskam rënë kot më qafë disa të mërziturve publikë me Lulzim Bashën. Sepse deri më sot mendoja se termi "i vonuar", që ata përdornin për të, ishte pak i rëndë dhe i ekz...
Zbulohet dokumenti: Tahiri dhe Habilaj ishin të dy pronarë të Audi AA 003 GB; siç ndodh brenda familjes.
Polica ndërkombëtare e Siguracionit për makinë ‘e famshme’ Audi AA 003 GB, e kapur si dëshmi e transportit të përbashkët të drogës mes ministrit Tahiri dhe kushëririt (tashgmë të arrestuar në Ital...
PD kërkon një dorëheqje të paqartë.
Nga: L. Skiro/ Kryetari i Grupit Parlamentar të PD, Spaho, në mbledhjen e sotme të Konferencës së kryetarëve në Kuvend, ka kërkuar dorëheqjen e kryetarit të Kuvendit, Gramoz Ruçi. Ideja e nj...
PROTESTA PD+LSI: KËTU NDAHET BOTA
Frrok Çupi/ Pse po vjen si një ‘lindje e vështirë’ protesta opozitare kundër qeverisë? Ishte nisur menjëherë pas natës së Krishtit, por u kryqëzua sapo hyri Janari. Ishte nisur për në ‘Ujin e  bek...
E DIELË, MEGJITHATË BASHA DHE KRYEMADHI TAKOHEN ZYRTARISHT
Edhe pse është ditë e diele, kryetari i PD, Basha dhe kryetare e LSI – dy parti në opozitë- janë takuar zyrtarisht pasdite në selinë e PD. Në takim ndodhej edhe Petrit Vasili, kryetar i Grupit Kuv...
PD peshkon para selisë së Asamblesë së PS. FOTO/
Të rinjtë e PD-së kanë vendosur që ti zënë pritë sot kryeministrit Rama teksa ka qenë duke shkuar në kompleksin ku u zhvillua mbledhja e socialistëve. Me peshq simbolikë me fytyrat e ministrave...
Basha i PD nis turin e revoltës ditën e fundit të ’17, për ta çuar në vitin ’18.
Kryetari i PD, Lulzim Basha,  i ftoi qytetarët të bashkohen me protestat e opozitës për t’i dhënë fund ‘sundimit mafioz të Edi Ramës’, siç tha. Kryetari i Partisë Demokratike la për të nënkuptu...
Faqja 30 prej 53« E para...1020...2829303132...4050...E fundit »