Etiketa: pd

Situata në PD, Rama: Marrëzi groteske! Basha dhe Berisha po e çojnë partinë drejt shkatërrimit të merituar!
'Situatë groteske nga njerëz që nuk dinë ku kanë kokën', kështu e ka konsideruar kryeministri Edi Rama atë që po ndodh në PD, ku demokratët janë përçarë tashmë në dy kampe, ata të Sali Berishës dh...
‘Po vjen Basha!’ Në Dibër e presin dhe e shoqërojnë, si Berishën, me makina.
Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha këtë të mërkurë ka udhëtuar drejt Dibrës në kuadër të aksionit politik të miratuar më 18 dhjetor nga Kuvendi Kombëtar.  Pas mbledhjes së Kës...
PD nis procesin e zgjedhjes së kryetarit të ri të FRPD: ‘Synojmë rifreskimin e strukturave në të gjitha nivelet!’
Ka nisur procesi i zgjedhjeve në Forumin Rinor të Partisë Demokratike. Orjela Nebiaj në një deklaratë shprehet se zgjedhjet e reja do të bëhen në përputhje me statutin ku do të synohet gjallërimi ...
Basha për grupin mbështetës të Berishës: ‘Hajdutë, të korruptuar, që e kanë vendin në burg!’.
Kryedemokrati Lulzim Basha ka hedhur akuza të forta në drejtim të grupit mbështetës të Sali Berishës "Ata që me PD i lidhte vetëm karrigia dhe në momentin që nuk janë na kanë zaptuar studio si ...
ZGJIDHJA MUND TË VIJË MË 6 JANAR, HIDHET LOGO NË LANË
Astrit Patozi Më pëlqen shumë ky propozimi i "foltores" në trajtë ultimatumi për deputetin Lulzim Basha. Që do të thotë, me pak fjalë, armëpushim i plotë deri më 5 janar, derisa ta hanë të...
Berisha i kërkon Lulzim Bashës të lirojë zyrën e Kryetarit, ose ‘do të bëhem vetë përmbarues!’.
Njëzetë e nëntë anëtarët e Komisionit të Rithemelimit të enjten i kërkuan Lulzim Bashës të lirojë ambientet e punës së kryetarit të partisë, duke i vendosur si afat përfundimtar datën 5 janar ...
Thyerja e derës për tu futur Berisha/ Një ditë pas incidentit, instalohen kamera në selinë blu
  Një ditë pas incidentit te selia blu, ku një person i identifikuar si Fatjon Dauti shkelmoi një derë, janë marrë masa për të parandaluar sërish ngjarje të tilla. Ndonëse ka pasur kamera...
Dera u shkelmua për të hyrë Berisha, në sallë shmanget slogani i PD ‘Zgjedhim të ardhmen’
Ndërsa zgjodhi të shkojë në selinë e PD, për të folur me mediat, në sallën ku një ditë më parë Lulzim Basha zhvilloi konferencën me gazetarët, ish kryeministri Berisha ndërroi drejtimin e zyrës. ...
2 të arrestuar, 6 të mitur të proceduar penalisht nga protesta/ Berisha: Paralajmëroj se nuk e tolerojmë keqtrajtimin çnjerëzor
Pas protestës së ditës së djeshme, ish kryeministri Sali Berisha ka mbërritur në selinë e PD ku po mban konferencë për mediat.  Në lidhje me 2 personat e arrestuar dhe 6 të miturit, Berisha tho...
Berisha pushton Selinë e PD, shqelmon derën e sallës së mbledhjeve
Sali Berisha me të ashtuquajturin Komisioni për Rithemelimin e PD, të ngritur nga vetë ai, kanë krijuar sërish një situatë të paprecedentë sot në selinë blu. Ata kanë mbërritur në seli për të zhvi...
Faqja 5 prej 77« E para...34567...102030...E fundit »