Etiketa: qeveria

LUFTA BËHET NË GJUNJË
Frrok Çupi/ Të gjitha palët kanë rënë në gjunjë: Presidenti i Republikës, një luftëtar i çartur i stilit shia pas- Mesjetë, është afruar në gjunjë para altarit të armikut të tij dhe po bën k...
Qeveria do të marrë 600 mln euro borxh/ Hapet gara për zgjedhjen e konsulentit për eurobondin
Nga: Klodian Tomorri/ TCH Pas dështimit të tenderit të parë, Ministria e Financave ka çelur sërish garën për të përzgjedhur studion ligjore do të ndihmojë qeverinë të marrë 600 milionë euro bor...
Thaçi i jep Kurtit afat 48 orësh për nominimin e kryeministrit.
Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi nëpërmjet një postimi në rrjetin social “Facebook”, ka bërë të ditur se i ka dhënë liderit të VV-së, Albin Kurti 48 orë afat për nominimin e  kryeministrit. “...
Qeveria e majtë italiane përballet me sfidat, mund të shembet në Janar
Nga: CHRIS TOMLINSON Koalicioni i majtë italian i Lëvizjes Pesë Yje (M5S) dhe Partisë Demokratike (PD) përballet me disa ngjarje të profilit të lartë në janar që mund të çojnë në shembjen e koa...
Në Dumre do të nisin kërkimet për hidrokarbure; qeveria nënshkroi marrëveshjen me Italinë
Qeveria shqiptare nënshkroi një tjetër marrëveshje me një kompani ndërkombëtare për kërkimin e hidrokarbureve. Kompania ‘ENI’ do të eksplorojë për naftë në bllokun e Dumresë. Në eventin e nënsh...
Kosovë/ VV-LDK e nisën me entuziazëm, por po pajtohen vetëm për t’u takuar
Shkruan: Koha.net/ Katër ditë pas zgjedhjeve të 6 tetorit, Albin Kurti e Isa Mustafa nisën me entuziazëm përpjekjet për të formuar Qeverinë. Vetëvendosja, parti fituese e zgjedhjeve të parak...
Qeveria kërkon që gjendja e emergjencës të shtyhet deri në 31 mars 2020.
Dy ditë pas datës 26 nëntor, kur një tërmet i fuqishëm 6.4 shkallë Rihter, kryeministri Rama shpalli gjendjen e fatkeqësisë natyrore për një muaj. Por më datë 13 dhjetor Këshilli i ministrave i...
Arben Ahmetaj emërohet ministër Shteti për Rindërtimin
Kryeministri Edi Rama ka propozuar kreun e Komisionit të Ekonomisë, Arben Ahmetajn, si ministër Shteti për Rindërtimin. Kryetari i qeverisë, me anë të një postimi në Twitter, thotë se “duhet nj...
Kryeministri finlandez Rinne jep dorëheqjen pas grevës së postave
  Kryeministri finlandez Antti Rinne, në detyrë vetëm për shtatë muaj, ofroi dorëheqjen e tij të martën, pas një greve të postave që e dëmtuan politikisht. Dorëheqja u pranua më pas nga...
Mbledhje e Jashtëzakonshme e Këshillit të Ministrave para 5 orësh; çfarë vendosi:
  Në mbledhjen e jashtëzakonshme të mengjesit të të shtunës, 30 Nëntor, ndër të tjera merren këto vendime: Të gjitha familjet e viktimave në shtëpi të re menjëherë - afati maksimal brenda...
Faqja 5 prej 15« E para...34567...10...E fundit »