Etiketa: rama

Rama: Mbërrijnë mbi 31 mijë doza të vaksinës Pfizer
Më shumë së 31,590 doza të vaksinës Pfizer kanë mbërritur pak më parë në Rinas. Lajmin e ka bërë të ditur kryeministri Edi Rama përmes një shënimi në facebook.  Kështu numri i vaksinave anti-...
Kryeministri Rama takon gazetaren e BBC: Nder të punosh krah për krah me Yalda Hakim
Përmes fondacionit që mban emrin e saj ajo shpëtoi dhjetëra vajza nga ferri i Afganistanit duke i strehuar në Shqipëri. Bëhet fjalë për prezantuesen Yalda Hakim, jo vetëm një gazetare e klasit ...
Rama në Pulja/ Guvernatori: ‘Pavarësisht sa e vogël është Shqipëria, ai është një nga liderët më të rëndësishëm të Europës!’
Kryeministri Edi Rama ndodhet në Itali, Pulja, ku ka zhvilluar disa takime me zyrtarët më të lartë atje për arsimin turizmin dhe emergjencat. Ai është pritur nga kryebashkiaku i Otrantos dhe Guver...
Menaxhimi i zjarreve, Rama: Fajtorët i kishim te temperatura e lartë dhe te barbaria e disave me shkrepse e benzinë!’
Kryeministri Edi Rama, në një aktivitet të zhvilluar sot në bazën ajrore të Farkës, vlerësoi menaxhimin e situatës së zjarreve në vend, ndërsa theksoi rëndësinë e ndëshkimit të zjarrvënësve. Nd...
Rilindje 2 për mandatin e katërt/ Rama: Me këmbë në tokë dhe sytë larg.
Nga Asambleja Kombëtare e PS, Edi Rama paralajmëroi nisjen e një rilindje të dytë për partinë e tij duke ndryshuar tërësisht sekretariatin dhe drejtuesit politik të 12 qarqeve. Disa prej mini...
Rama për BBC: Afganët do qëndrojnë në Shqipëri derisa të marrin vizë nga SHBA! Pikëlluese që vende të NATO-s u mbyllën dyert
Kryeministri Edi Rama ka nisur mëngjesin e kësaj të mërkure me një bashkëbisedim në radio BBC me gazetaren Nuala McGovern, për të folur në lidhje me ardhjen e 607 refugjatëve afganë në vendin tonë...
Enigma e qeverisë ‘Rama 3’ mund të zgjidhet të enjten/ Kush ikën e kush vjen?
Ethet e ministrave të kabinetit ‘Rama 2’ që shpresojnë të rikonfirmohen dhe kandidatëve për tu ulur në qeverinë ‘Rama 3’ do të vijojnë deri në orën 10 të datës 2 Gusht. Përbërjen e skuadrës s...
Intervista për ANSA/ Rama: Ballkani i Hapur është një mjet i ri drejt BE. Me afganët po sillemi si pjesë e NATO-s
Kryeministri Edi Rama ka dhënë një intervistë për italianen “ANSA” ku ka folur për strehimin e afganëve në vendin tonë dhe vështirësitë që vendi ynë po has në rrugën e Integrimit Europian. Sa...
Rama: Javën e ardhshme prezantoj qeverinë e re! Turizmi dhe Arsimi, dy dikasteret me kritika
Me nota pozitive e ka cilësuar kryeministri Edi Rama mbylljen e mandatit të dytë qeverisës, edhe pse u has me dy sfidave të mëdha atë të tërmeti dhe pandemisë.  Në mbledhjen e qeverisë Rama bëri b...
Bilanci i qeverisë Rama duke hyrë në portën e mandatit të tretë. Rama: ‘Jam krenar, përballuam tërmetin dhe pandeminë!’.
Kryeministri Edi Rama ka mbledhur qeverinë për fjalën përmbyllëse të mandatit të dytë. Rama e ka nisur fjalën e tij duke thënë se është krenar pasi mbyllet me një notë pozitive puna e një mand...
Faqja 10 prej 130« E para...89101112...203040...E fundit »