Etiketa: is_tag

“Nesër në Milano”, Rama fton emigrantët shqiptarë në Itali disa orë para takimit. Nesër, ora 11:00
Kryeministri Edi Rama do të zhvillojë takimin e radhës me diasporën në Milano këtë të dielë më 26 maj. Ka qene vetë ai që e ka rikujtuar duke postuar në rrjetet sociale një foto, në të cilën trego...
“S’kam thënë kurrë se do jetë një dështim”- Rama reagon pas shkrimit të “La Repubblica”: As e shita Melonin dhe as kam ndërruar mendim
Kryeministri Edi Rama ka reaguar në lidhje me një shkrim të publikuar nga gazeta italiane ‘La Repubblica’ ku shkruhej se kreu i qeverisë shqiptare ka ‘shitur Melonin dhe se marrëveshja me Italinë ...
Rama i jep certifikatën e shtëpisë, vajza e Petro Markos: ‘I keni kthyer dinjitetin familjes tonë!’.
Kryeministri Edi Rama i ka dorëzuar certifikatën e banesës në Himarë vajzës së shkrimtarit Petro Marko. Ajo është shprehur se i ati Petro Marko nuk do të hyjë dot në banesë, por se kujtimi i ti...
Rama reagon për shkrimine “La Repubblica”: Nuk e imagjinoja se do përfundoja sërish në kënetën e betejës politike italiane
Kryeministri Rama ka hedhur poshtë lajmin e publikuar në median italiane për shtyrjen e hapjes së qendrave të emigrantëve në Shqipëri, ku bënte përgjegjëse homologen italiane. Në një reagim në ...
Rama batuta me himariotët: Nëse doni prona shkoni te Vangjel Tavo, për sherr keni Vagjel Dulen
Kryeministri Edi Rama ka shkuar sot në Himarë për të shpërndarë titujt e pronave të pronësisë për qytetarët himariotë. Sigurisht në takimin e tij me qytetarët nuk munguan batutat. Rama tha se P...
Shpërndahen 437 tituj pronësie në Himarë/ Rama: Është shfrytëzuar si çështje për interesa politike, himariotëve nuk iu janë marrë pronat
Kryeministri Edi Rama ndodhet këtë të premte në Himarë, ku ka nisur shpërndarja e 437 titujve të pronësisë përgjatë këtij viti për të gjithë shtëpitë e trashëguara në zonat kadastrale me probleme ...
Zelensky telefonatë me Ramën: Kryeministri shqiptar, mik i madh i joni. E informova për…!
Presidenti i Ukrainës Volodymyr Zelensky ka pasur një telefonatë me kryeministrin Edi Rama. Në një reagim në rrjetin social X, Zelensky shkruan se tema e diskutimit ka qenë vijimi i  bashkëpunimit...
“Problemet e Ballkanit Perëndimor janë edhe të Evropës”, Cameron: Premtoj se do të vij përsëri, urime për gjithçka keni arritur
Sekretari i Jashtëm britanik, David Cameron theksoi se problemet e Ballkanit Perëndimor janë edhe të Evropës. Në konferencën për mediat me kryeministrin Rama, ai theksoi se nëse ia del mbanë rajon...
‘Kosova gabon që e lidh fatin e saj me Serbinë’, Rama: SPAK, i lirë të luftojë korrupsionin
Kryeministri Edi Rama shprehet i bindur se rruga që ka ndjekur qeveria e tij me drejtësinë e re është e duhura. Në një intervistë për Nacionale, Rama tha se SPAK është i pavarur në punën e tij. ...
Plani i ri i rritjes i BE-së, Rama: Askush s’mban peng më asnjë, mbështetja financiare sipas performancës
Kryeministri Edi Rama ka deklaruar se Plani i Ri i Rritjes ekonomike nga BE për vendet e rajonit “na jep mundësinë që ne të mund të hyjmë në BE përmes zonave të caktuara të sistemit të BE-së dhe t...