Etiketa: rama

Rama dhe Varhelyi në Bypassin e Vlorës: Nëse s’miratohet plani francez në Shkup, të nesërmen ndahemi!
  (Foto: Oliver Varhelyi me kryeministrin Rama) Komisioneri i Bashkimit Evropian për Zgjerimin dhe Fqinjësinë e Mirë, Oliver Varhelyi ka vizituar bashkë me kryeministrin Edi Rama By pas...
Stoltenberg: Shqipëria ndihmon në ndalimin e agresionit ndaj secilit
Sekretari i Përgjithshëm i NATO-s, Jens Stoltenberg, deklaroi se e vlerëson rolin e Shqipërisë në stabilitetin e rajonit apo përmes ndihmës humanitare ndaj Ukrainës.  Lajmi u bë i d...
Rama vlerëson gatishmërinë e NATO-s: ‘Një bazë detare e teknologjisë së fundit i bën nder situatës së vështirë që kalon bota’.
Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama, gjatë fjalës së tij në takim me Sekretarin e Përgjithshëm të NATO-s, Jens Stoltenberg vlerësoi gatishmërinë e aleancës për të vënë në funksion një bazë detare ...
Rama për vrasjen e Shinzo Abe: ‘Kështu ndodh kur politikanët shihen si armiq!’
Kryeministri Edi Rama ka reaguar për herë të parë për ngjarjen e pazakontë që ndodhi në Japoni. "Jam i tronditur dhe i pikëlluar nga vdekja e ish-kryeministrit Shinzo Abe. Ngushëllimet tona më ...
Berisha në protestë nxjerr gratë të sulmojnë Yuri Kim, Rama mesazh nga “By Pass-i” i Vlorës: Miqtë amerikanë ishin sot këtu dhe…!
Teksa para Kryeministrisë po protestojnë mijëra protestues, kryeministri Edi Rama është larguar nga Tirana. Ai është futur “live” nga “By Pass-i” i Vlorës, ku mes të tjerash tha se amerikanët k...
Rama: Zbulimi i Shell-it në Shqipëri do të ketë rol kyç edhe në Evropë
 “Shoqëria ndërkombëtare energjetike, Shell, ka kryer një zbulim shumë të rëndësishëm në Shqipëri. Mund të jemi në fazën e një zbulimi, i cili jo vetëm që do të ndikojë në të ardhshmen tonë,...
Rama nga Holanda: “SHELL ka zbuluar sasi të mëdha nafte dhe gazi në Shqipëri”
Kompania holandeze SHELL ka zbuluar sasi të mëdha nafte dhe gazi në vendin tonë. Lajmin e dha kryeministri Edi Rama në takimin me përfaqësues të biznesit holandez që operojnë në Shqipëri, si d...
Rutte lavde Ramës për Balkanin e Hapur: Është drejtuesi më me përvojë që ka marrëdhënie të mira me të gjithë
  Kryeministri i Holandës, Mark Rutte i ka thurur lavde kryeministrit Edi Rama, në këtë konferencë për shtyp që përkon edhe me ditëlindjen e kreut të qeverisë shqiptare. Ballkani i Hapur' d...
Holanda mbështet Shqipërinë/ Rutte: Duam të kemi një nismë të përbashkët Shqipëri-Holandë për integrimin!
AMSTERDAM- Holanda mbështet fort Shqipërinë në procesin e integrimit në Bashkimin Europian dhe për të treguar, kryeministri Martk Rutte tha se dy vendet po planifikojnë që të kenë një nismë të për...
Shqipëria kërkon drejtësi në Hagë për viktimat e krimeve mizore. Hofmanski falënderoi Ramën.
 Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama vizitoi të hënën e 4 korrikut Gjykatën Penale Ndërkombëtare (GJPN) në Hagë, ku kërkoi drejtësi për të gjitha viktimat e krimeve mizore.  “Republika e ...
Faqja 4 prej 148« E para...23456...102030...E fundit »