Etiketa: is_tag

Abazoviç në Tiranë: Open Balkans? Zgjidhje për tensionet! Rama: Abazoviç, fenomen në politikë
Pavarësisht konfuzionit politikë që mbetën në Malin e Zi, për Kryeministrin Dritan Abazoviç, qeveria është duke punuar shumë mirë sot me mandate të kufizuar, sesa kur fitoi mandatin e plotë. Në nj...
Berisha kujtohet për një adresë tjetër ku mund të ankohet: Thirrje për Mark Zuckerberg dhe Elon Musk: Ndëshkoni Edi Ramën
Gjatë konferencës për shtyp me gazetarët, Sali Berisha lëshoi dhe një apel për drejtuesit kryesorë të rrjeteve sociale, Mark Zuckerberg dhe Elon Musk, që të ndalin atë që ai e quajti “terror d...
Pritet të hapeet ambasada sheiptare në Ukraiunë. Rama bisedë telefonike me Zelenskyn.
Në kuadër të 30-vjetorit të marrëdhënieve diplomatike Shqipëri-Ukrainë, kryeministri Edi Rama ka zhvilluar një bisedë telefonike me presidentin e Ukrainës, Zelesnky. Në qendër të bisedimeve ka ...
Kryeministri Rama i kërkon policisë dy objektiva: Zyrtarët e korruptuqar dhe Ervis Martinajn
Kanë kaluar tre muaj qëkurse kreu i Qeverisë shqiptare kërkoi nga Policia e Shtetit të zbardhte misterin e zhdukjes së shumëkërkuarit nga drejtësia Ervis Martinaj. Të enjten e 12 janarit, kryem...
Pse-ja e takimit të Ramës me presidentin Begaj… Ndryshimi i ambasadorëve dhe mbledhjen e Këshillit të Sigurisë Kombëtare
Kryeministri Edi Rama ka zbardhur disa detaje nga takimi që zhvilloi mëngjesin e kësaj të premteje në Presidencë me kreun e Shtetit, Bajram Begaj. Rama në një postim në rrjetet sociale thotë se...
Kryeministri Rama në Presidencë, takim mbi një orë me presidentin Begaj.
Kryeministri Edi Rama, paraditen e së premtes, ka zhvilluar një takim në Presidencë me Kreun e Shtetit, Bajram Begaj. Takimi vjen pas atij që kreu i qeverisë zhvilloi me anëtarët ...
Lëshohen në hapësirë satelitët Albania 1 dhe Albania 2, Rama publikon pamjet
Ashtu siç kishte paralajmeruar kryeministri Edi Rama, dy satelitët Albania 1 dhe Albania 2 janë lëshuar në orbitë, në fillim të këtij viti. Sipas kryeministrit Edi Rama është lëshuar nga 'Cape Can...
Kanë nisur punimet për Lungomaren e Durrësit, kryeministri Rama publikon pamje.
Kryeministri Edi Rama e ka nisur ditën e sotme me disa fotografi nga punimet që po bëhen në Lungomaren e re të Durrësit. Kreu i qeverisë shkruan se ky projekt madhor do t’i japë një rëndësi më ...
Pakoja e Qeverisë, përfitojnë 695 mijë pensionistë dhe 71 mijë persona me aftësi të kufizuar nga 8000 lekë!
695 mijë pensionistë do të marrin nga 8000 lekë nga Pakoja e Madhe, e cila do të mbështesë 1 milionë individë për të lehtësuar familjet nga inflacioni i luftës. Lajmin e ka bërë me dije kryeminist...
‘Kjo është qeveri e shumicës’/ Rama njofton shpërndarjen e “Pakos së Madhe me 8 miliardë lekë”.
Kryeministri Edi Rama ka njoftuar se qeveria po mbyll një paketë ndihme për 1 milionë qytetarë për shkak të situatës së krijuar nga kriza energjetike dhe inflacioni i luftës. Sipas Ramës, “Pakoja ...