Etiketa: is_tag

Kur mund të lërë spitalin kryeministri Rama pasi iu nënshtrua ndërhyrjes kirurgjikale
Zyra e shtyp në Kryeministri njoftoi mëngjesin e kësaj të hëne se shefi i qeverisë Edi Rama, iu nënshtrua një operacioni për heqjen e apendesitit në Qendrën Spitalore Universitare “Nënë Tereza”. ...
Rama në Kavajë: Shikoni si e ka bërë Shkodrën vota për ata. “Mos kërkoni qentë që ju kafshojnë, kërkoni gomerët që punojnë”
Kryeministri Edi Rama u bëri thirrje banorëve të Kavajës që të votojnë për Partinë Socialiste në zgjedhjet vendore të 14 majit. Në një qytet që historikisht ka preferuar të votojë për Partinë ...
Kavaja, kur morëm detyrën, ishte si hyrje në vatrën e dëshpërimit, të harresës dhe rrënimit: Rama.
Kryeministri Edi Rama gjatë një takimi elektoral në Kavajë nuk i ka kursyer ironitë në drejtim të qeverisjes së dikurshme të Berishës. Rama gjatë fjalës së tij tha se i kujtohet se si ishte Kav...
Rama: Pagat e ushtrisë ishin arsye për t’u ndjerë keq, tani s’do jemi të fundit e rajonit
Kryeministri Edi Rama këtë të premte ka sjellë në vëmendje rëndësinë që kanë rritja e rrogave të ushtarakëve. Rama përmes një postimi në rrjetin social Facebook, shkruan se pagat e Ushtrisë Shq...
Rama çel fushatën e PS në sheshin ‘Europa’. Risia: Pak njerëz, mbillen 61 pemë
Kryeministri Edi Rama, në fjalën e tij në çeljen e fushatës zgjedhore për zgjedhjet lokale të “14 Majit” ndër të tjera është shprehur se ata nuk janë pajtuar asnjëherë me gabimet e tyre dhe se bil...
Mbahet takimi i Escobar me kryeministrin Rama, zgjati më shumë se ishte parashikuar
Diplomati amerikan, Gabriel Escobar ka zhvilluar takimin në Kryeministri me kryeministrin, Edi Rama, një takim i cili zgjati më shumë sesa ishte parashikuar. Pas takimit me Raamën Escobar i dre...
Edi Rama nga podkasti me gazetaren britanike Taylor: ‘Erdhe këtu takove djallin’
Gazetarja britanike Alice Taylor do të jetë e ftuara radhës e kryeministrit Edi Rama në episodin e dytë të podkastit ‘Flasim’. Kreu i qeverisë ka publikuar një video promocionale nga podkasti me g...
Pagat e reja janë fryt i punës së përbashkët të çdo shqiptari: Rama
Kryeministri Edi Rama ka folur sërish për rritjen e pagave për punonjësit e shëndetësisë, arsimit e policisë së shtetit e burgjeve. Rama shkruan se rritja është fryt i një përpjekjeje të gjatë ...
Rama uron Pashkën Katolike: Ringjallja e Krishtit celebron dashurinë e pafundme dhe sakrificën për njeriun
Kryeministri Edi Rama ka uruar besimtarët katolikën për festën e Pashkës. Përmes një postimi në rrjetet sociale. Rama shprehet se ringjallja e Krishtit celebron dashurinë e pafundme dhe sakrifi...
Rama: Gati projektligji, brenda 1 viti paga mesatare do shkojë 900 euro!
Rritje 20% pedagogëve, mësuesit e arsimit të mesëm do të marrin mbi 100 mijë lekë Paga bazë e infermierëve do të shkojë në 87 mijë lekë, zjarrfikësit do marrin 80 mijë lekë   Kryeministr...