Etiketa: rama

Rama- Tsipras, takim 90 minuta në Dubrovnik: BE dhe fqinjësia- në mes.
Kryeministri Edi Rama është takuar për herë të dytë për 90 minuta, me homologun grek, Alexis Tsipras,  gjatë Samitit “16+1” në Kroaci. Zyra e shtypit në Kryeministri thotë se biseda mes kryemin...
Rama: Hapja e negociatave- në maj. ‘Jemi ne, socialistët, që do ta fusim Shqipërinë në BE, mbajeni mend!’
Kryeministri Edi Rama deklaroi sot nga foltorja e parlamentit se progres raporti do të rekomandojë hapjen e negociatave për në BE, dhe se Shqipëria i ka plotësuar të gjitha detyrat për të çelur ne...
Takimi me Palmer, Rama jep detaje: Tema e stabilitetit në rajon, dialogu me Kosovën, integrimi europian dhe situata këtu!
Kryeministri Edi Rama me anë të një statusi në “Twitter” ka dhënë detaje për takimin e pasdites me zv/Ndihmës Sekretarin e Shtetit Amerikan Matthew Palmer i cili ka mbërritur sot në Shqipëri dhe s...
Matthew Palmer, pas një orë e gjysmë në takim me Ramën, lë selinë e qeverisë.
Takimi mes kryeministrit Rama dhe zëvendës ndihmës sekretarit amerikan të shtetit, Matthew Palmer dka zgjatur një orë e gjysmë. Burime për median pohuan se situata politike ka qenë në fokus të tak...
Studentët ‘exelentë’ kanë të drejtën e punësimit pa konkurs/ Kryeministri Rama
Kryeministri Edi Rama ndodhet sot në raundin e IV të  programit Kombëtar të “Praktikave të Punës”. Kryeministri tha se të gjithë studentët ekselentë  kanë të drejtën e punësimit në administratën s...
Rama bisedon me lezhjanët në rrugën e Torovicës; sot nisën punimet
Rama: Si jeni? Afrohuni se më keni luajt mendsh! Rruga e Torovicës, rruga e Torovicës. Po tani? Kishin 20 vjet pa rrugë… Banorët: 25. Rama: 25 dakord, 20 kam numëruar unë. 25 vjet pa rrugë. ...
Rama në një linjë me apelin e BE: ‘Të dialogojmë, reforma zgjedhore të na bëjë bashkë!’
Kryeministri i vendit, Edi Rama i ka dhënë të drejtë sot apelit të delegacionit të BE-së për t’u ulur në tryezë dialogu me opozitën. Kryetari i qeverisë thotë se ka ende vend që të ulen bashkë me ...
Kryeministri Rama në Kuvend: Zgjedhjet e parakohshme mbeten në sirtar, si ëndërr!
Kryeministri  Edi Rama  përsëriti sot në Kuvend para deputetëve të opozitës, se ‘nuk do të ketë zgjedhje të parakohshme’. Ai foli para deputetëve të rinj, duke iu dhënë përgjigje edhe deputetëve q...
Shteti mund të ndërhyjë në autonominë universitare. Rama paralajmëron drejtuesit e universiteteve.
Kryeministri Edi Rama ka kërcënuar sot drejtuesit e Universiteteve, duke kërkuar zbatimin e disa prej kërkesave të studentëve. Gjatë fjalës së tij, ai tha se nëse nuk merren parasysh kërkesat, atë...
Dako i Durrësit në ‘standby’, nuk merr bekimin e Ramës për mandatin tjetër. ‘Luli kërkon biberon, por le të rritet për vitin 2021’.
Kryeministri Edi Rama zhvilloi sot projektin ‘Bashkia që duam',  në Durrës, në prani të shumë qytetarëve durrsak të interesuar për projektin qeverisës të katër viteve që vijnë. Në takim ndodhej ed...
Faqja 5 prej 40« E para...34567...102030...E fundit »