Etiketa: rama

Shtëpia e Bardhë telefonon kryeministrin e Shqipërisë, Rama. Në qendër- zgjidhja në Kosovë.
Kryeministri Edi Rama, gjatë fjalëve në foltoren e Kuvendit të seancës së sotme, la për të nënkuptuar një bisedë të mundshme me Shtëpinë e Bardhë. Pak çaste më parë ai ka njoftuar se biseda është ...
Rama zbulon se Berisha ka ‘vijë të kuqe’ për në Amerikë.
Gjatë punimeve në seancën plenare të Kuvendit të mbajtura sot, kryeministri Rama ka zbuluar se ish- kryeministri Berisha ‘ka vizë të kuqe,  domethënë është i papranueshëm për në Shtetet e Bashkuar...
Si SHELL edhe Qeveria mohojnë se mund të ketë shpime për naftë në Zagori
Pas protestës së banorëve të Zagorisë dhe qëndrimit kundër kërkimeve për naftë të kryeministrit Edi Rama, ka reaguar edhe drejtori i SHELL në Shqipëri, Rohan D’Souza. Drejtori i SHELL, përmes n...
Çfarë e tërheq tek Gent Cakaj Edi Ramën, që e do kaq shumë?
Koment nga: 27.al/ Me siguri duhet të jetë kultura e zgjerume e Gent Cakajt që e ka mahnitur deri në admirim Edi Ramën. Pasi ky ngulmim deri në shpërthime emocionale nuk mund të shpjegohet me n...
Rama: Priten rezerva të mëdha nafte në Shpirag
Kryeministri Edi Rama është takuar ditën e sotme me përfaqësues të kompanisë botërore të karburanteve, Shell. Kreu i qeverisë, përmes një postimi në Twitter, thotë se të dhënat e deritanishme f...
Presidenti Meta thotë se ‘delegimi’’ i detyrave është domain i kryeministrit
Në kulmin e zhurmave histerike që shpërthyen me ish- presidentë, me ish ministra, me turli lloj larosh e balosh në ‘gazetari’ se Edi Rama ka poshtëruar atdheun duke i deleguar detyrat e ministrit ...
Megjithatë, Gent Cakaj- ministër i Punëve të Jashtme. Meta sot humbi ‘shahun’ ndoshta për gjithmonë.
Loja e ‘shahut’ në krye të shtetit mbaroi. Presidenti i Republikës, që hyri në lojën e ‘shahut’ me kryeministrin Edi Rama, e humbi lojën. Edhe pse dje veshi kostumin më të mirë, u bë si burrë s...
Rama tregon arsyen pse u bë edhe ministër i Jashtëm. Kemi gati padinë ndaj presidentit- pohoi ai.
Në përfundim të seancës kryeministri Edi Rama tha se ka gati padinë për Presidentin e Republikës. “Në kushtet kur nuk ka një Gjykatë Kushtetuese ende dhe në pritje të formimit të Gjykatës së Re...
Gjykatësit e 21 Janarit mund të vihen shpejt prapa hekurave/ Pohon Rama
Sot, 21 Janar, 8 vjet pas 21 Janarit të përgjakur në një protestë politike para selisë së kryeministrisë, ku u vranë 4 protestues në Bulevard, u duk si rastësi seanca plenare e Kuvendit të Shqipër...
Edi Rama, kryeministër dhe Ministër i Punëve të Jashtme. Kuvendi miratoi me 77 vota pro
Kuvendi miratoi me 77 vota pro dhe një abstenim miratimin e dekretit presidencial për shkarkimin e ish-ministrit të Jashtëm, Ditmir Bushati, e me 78 vota edhe emërimin e kryeministrit Rama në post...
Faqja 5 prej 35« E para...34567...102030...E fundit »