Etiketa: is_tag

Rama për ministrin e Jashtëm turk: ‘Një prej mendjeve më të mprehta që kam pasur privilegjin të njoh!’
Kryeministri Edi Rama ka publikuar në rrjetin social Facebook pamje nga takimi në Kryeministri me ministrin e jashtëm turk Hakan Fidan. Kreu i qeverisë deklaron se Fidan është një prej mendjeve...
“Na marrshin të keqen nëse ikin…”, Rama: Autonomia spitalore, kushte dinjitoze e më shumë të ardhura për mjekët
Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama foli për autonominë spitalore, si një qasje kjo, e cila sipas tij do të rrisë performancën dhe do përmirësojë ndjeshëm kushtet financiare të bluzave të bardha....
Autonomia Spitalore/ Rama: Më shumë të ardhura për mjekët që punojnë më shumë, ja si do funksionojë.
“Autonomia Spitalore, një hap i ri dhe vendimtar në reformën e shërbimit shëndetëso, më shumë përgjegjësi dhe më shumë të ardhura për mjekët që punojnë më shumë” është kjo nisma e re e prezantuar ...
A do të merren në pyetje Rama e Meta? Dumani: Për SPAK nuk ka rëndësi emri, por provat
Në Shkodër Altin Dumani tha se objektivi në 5 vitet e ardhshme është të ketë rënë miti i pandëshkueshmërisë, zyrtarë të niveleve të larta të merren nën hetim. Dumani tha se për SPAK nuk ka rëndësi...
Rama në Samitin e Shkupit: Greqia fiton 400 mijë euro për qytetar nga BE, ndërsa ne vetëm 110. Kjo është e padrejtë.
  Kryeministri Edi Rama, në fjalën e tij në mbledhjen me liderët e Ballkanit në Shkup, deklaroi se është dëshpërues fakti që një vend fqinj, anëtar i BE, Greqia, merr 400 mijë euro ndihmë për ...
Samiti në Shkup/ Rama ndan detaje nga darka me Kurtin e Vuçiç
Kryeministri Edi Rama në një komunikim të zhvilluar me gazetarët në Shkup, foli për samitin e liderëve të Ballkanit Perëndimor, duke u ndalur edhe tek darka e zhvilluar me zyrtarë të BE dhe SHBA....
Rama nga Shkupi: Në Tiranë do mbajmë një Samit për Ukrainën!
Kryeministri Edi Rama nga Shkupi, paralajmëroi se në Tiranë do të mbahet një Samit për Ukrainë. Rama në një bashkëbisedim me gazetarët tha se Samiti do jetë në mbështetje për Ukrainën, tek i ci...
Rama në Samitin e Shkupit, kritika vendeve të BE-së: A jeni të gatshëm të jepni diçka, mos luani vetëm lojëra!
Liderët e Ballkanit Perëndimor janë mbledhur në Shkup të Maqedonisë së Veriut, për të marrë pjesë në punimet e konferencës së Bashkimit Evropian për rritje ekonomike të rajonit, “Plani i Rritjes s...
Rama në Shkup: Të afrohemi sa më shumë me BE! Derisa BE të na aderojë, të aderohemi vetë ne
Kryeministri Edi Rama në fjalën e tij në Samitin për Ballkanin Perëndimor që po mbahet këtë të hënë (22 janar) në Shkup, deklaroi se deri në momentin që Bashkimi Evropian të bëjë rajonin pjesë të ...