Etiketa: is_tag

Qeveria ka gati paketën financiare për 1 milionë qytetarë! Rama: 800 mln. lekë shpërndahen ditët e para të janarit
1 milion qytetarë shqiptarë pritet të përfitojnë nga paketa që Qeveria po përgatit për të ndikuar në lehtësimin e ndikimeve të inflacionit. Lajmin e ka dhënë sot Kryeministri Rama i cili ka bërë m...
“Pirro Dhima ka përfaqësuar më së miri bashkëjetesën mes nesh”: Kryeministri Mitsotakis
Kryeministri i Greqisë, Kyriakos Mitsotakis, deklaroi në Derviçan se Pirro Dhima është një nga personat që ka përfaqësuar më së miri bashkëjetesën mes popullit shqiptar dhe atij grek. ...
Marrëveshja e detit në Hagë, Rama: ‘Do të respektojmë gërmë për gërmë kushtetutën dhe ligjin!’.
Nënshkrimi i marrëveshjes për mbrojtjen e lumit Vjosa mes dy homologëve, është një projekt madhor në respekt të mjedisit dhe një burim ekonomie. Kështu deklaroi kreu i qeverisë Edi Rama nga De...
Rama me Mitsotakis në Derviçan: ‘Do të vendosim bustin e babait tuaj në sheshin kryesor!’
Të konsiderojmë mik e vëlla në tokën tonë. Kështu u shpreh kryeministri Edi Rama për homologun grek Kiriakos Mitsotakis, gjatë takimit me banorët në Derviçan të Dropullit. Në fjalën e tij, kre...
Mitsotakis mbërrin me helikopter në Derviçan, Rama-banorëve: ‘Ju thashë që do t’ua sjell!’
Kryeministri Edi Rama priti në Derviçan të Dropullit homologun e tij grek, Kyrakios Mitsotakis. Shumë banorë të zonës dolën për të takuar kryeministrin e Greqisë, teksa e pritën me brohoritje d...
Teatrit të ri Kombëtar, do quhet ‘Zemra e Tiranës’, Rama: ‘Gur i çmuar me standarde auropiane!’.
Punimet për ndërtimin e Teatrit të ri Kombëtar kanë nisur ndërsa ditën e sotme, zona është rrethuar me forca të shtuara policore. Teatri i ri Kombëtar do të quhet 'Zemra e Tiranës'.  Të pranishëm ...
Rama publikon pamjet nga punimet e hekurudhës Tiranë-Durrës: Përfundon në mars të 2024
Këtë mëngjes kryeministri Rama ka publikuar pamje nga kantieri i hekurudhës Tiranë-Durrës. Puna vijon me ritme të larta për të përfunduar në mars të 2024. "Mirëmëngjes,  dhe nga kantieri i hek...
Edi Rama uron Altin Dumanin: Thashethemet e katundit për kapjen e SPAK-ut nga regjimi i mori era 16 DHJETOR 2022, 17:34POLITIKA TEMA
Kryeministri Edi Rama ka reaguar pas zgjedhjes së Altin Dumanit në krye të SPAK. Rama u ka kthyer përgjigje të gjithë akuzave të opozitës se SPAK është 'kapur nga regjimi'. Kreu i qeverisë s...
Yuri Kim zbardh takimin me Ramën dhe Peleshin në Kryeministri
Ambasadorja amerikane në Tiranë, Yuri Kim ka reaguar pas takimit të zhvilluar mëngjesin e sotëm në Kryeministri me kreun e qeverisë Edi Rama, ministrin e Mbrojtjes Niko Peleshi dhe shefin e Mbrojt...
Aeroporti i Vlorës në ndërtim, ‘më i madh se Rinasi dhe se Athina’, thotë kryeministri Rama.
Kryeministri Edi Rama ka ndarë një video në rrjetin e tij social Facebook ka ecuria e punimeve e Aeroportin e Vlorës. Rama shprehet se do jetë aeroporti më i madh në Ballkan dhe një ndër investime...