Etiketa: rama

Universiteti Bujqësor i Tiranës binjakëzohet me Universitetin e Michigan-it. Rama për SHBA: ‘Më mirë një mik se një çiflig!’.
 Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama, të premten e 18 marsit ka marrë pjesë në ceremoninë e konkretizimit të marrëveshjes së Universitetit Bujqësor të Tiranës me Universitetin e Michigan-i...
Mbi vuajtjen e njerëzve nuk fiton njeri në këtë kohë skandaloze, thotë Rama
Në një takim me importuesit e mëdhenj të ushqimeve të shportës, kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama, ka theksuar se fitime marramendëse nga tregtia nuk mund të ketë askush në kurriz ...
Nëse heqim taksat shteti falimenton, thotë Rama
 Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama, ka deklaruar se është e pamundur, që shteti shqiptar të heqë taksat mbi karburantin e aq më pak për ushqimet, pasi nëse do ta bënte këtë gjë, shteti do ...
Borell: ‘Vendet e varfëra do të preken më shumë nga rritja e çmimeve’
 “Sot Shqipëria e ka treguar qartë se është një nga partneret më të besueshme të BE-së dhe jo vetëm por edhe më tej”.  Kështu ka deklaruar përfaqësuesi i lartë i Bashkimit Evropian, Josep...
Rama me Borell/ “Mos e lini Ballkanin Perëndimor jashtë, siç e latë me skemën e vaksinave”
Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama, në deklaratën e përbashkët për mediat me përfaqësuesin e lartë të BE-së, Josep Borrell, ka folur edhe një herë për zhgënjimin e mos...
“Koncert i turpit me Malumën”/ Rama i kthen përgjigje epike demokratit…
Duke u ndalur te koncerti për Ditën e Verës, ku i ftuar ishte këngëtari Maluma, kryeministri Rama ka replikuar me nje demokrat, i cili i shkruan: "Faleminderit per koncertin dje dhe te gjithë e ku...
Rama: Protestat kundër çmimeve i shërbejnë Rusisë! I dimë kush janë ata që u paguajnë autobusët nga rrethet!
"Turp kombëtar" i ka quajtur kryeministri Edi Rama protestat në Tiranë dhe në rrethe që sipas tij i shërbejnë vetëm Rusisë. Në takimin që pati me pensionistë, ku i prezantoi 7 pikat e paketës së R...
Rama jep lajmin e mirë: Nuk do ketë rritje të çmimit për transportin urban
Kryeministri Edi Rama sqaroi sot qytetarët se të gjithë ata që përdorin linjat urbane, ndërurabe nuk do të kenë rritje të çmimit të biletës.  Ai theksoi se koston shtesë...
Paketa e Rezistencës/ Rama: Do të mbrojmë çdo shqiptar në nevojë, protestat me drita i-Phone dhe makina X5 janë turp në këtë kohë lufte
Një ditë pasi prezantoi Paketën e Rezistencës Sociale me 7 pika për t’iu gjendur pranë qytetarëve për rritjen e çmimeve, kryeministri Edi Rama ka zhvilluar një bashkëbisedim në dy biznese për të i...
Garancitë e Ramës për mburojën sociale të Shqipërisë
 Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama, ka prezantuar pasditen e 12 marsit paketën e Rezistencës Sociale ndaj pasojave të krizës globale energjetike si edhe të luftës në Ukrainë mbi çmimet po ...
Faqja 6 prej 139« E para...45678...203040...E fundit »