Etiketa: rama

Bordi Special i Karburanteve merr vendim zyrtar: Ky do të jetë çmimi i ri i naftës…
Sapo ka mbaruar mbledhja e parë e Bordit Kombëtar të Menaxhimit të karburanteve. Bordi ka vendosur që për (dy ditë) sot dhe nesër çmimi në treg i naftës të ulet nga 223 lekë në 217 lekë. Pas dy...
Rama reagon ndaj protestës: “Për fuqinë e popullit jam në këtë detyrë, jo për pakicën në bulevard!
Ndërkohë që protesta po vazhdon para Kryeministrisë, sapo vjen edhe reagimi i Edi Ramës. Rama shkruan: “Sa për fuqinë e popullit unë jam në këtë detyrë pikërisht falë asaj fuqie, e cila nuk ka ...
Rama: Kemi gati paketën e ‘Rezistencës Sociale’ për krizën e çmimeve
 Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama, nëpërmjet një postimi në median sociale Facebook ka njoftuat se është gati paketa e rezistencës sociale për të përballuar pasojat e krizës së çmimeve. ...
Rama me furnizuesit e naftës: Situata e jashtëzakonshme imponon ndërhyrjen e qeverisë
Ka nisur takimi i kryeministrit Edi Rama me furnizuesit e naftës në vend. Në Facebook, Rama shkruan se situata e jashtëzakonshme e krijuar imponon ndërhyrjen e drejtpërdrejtë të qeverisë për ngrir...
Nafta, ngrihet bordi i karburanteve, cilët janë janë anëtarët.
Kryeministri Edi Rama gjatë një konference për shtyp tha se do të dalin me një akt normativ për t'i dhënë mundësi qeverisë të hyjë në administrimin e furnizimit me naftë, bashkë me furnizuesit, nd...
Kriza energjetike, Rama: Kostoja është rritur, por nuk është reflektuar në faturë! Kemi vendosur mburojë për familjarët dhe biznesin e vogël!
Përballë pasojave të rënda që kanë sjellë dhe pritet akoma më shumë të vijnë nga lufta Ukrainë-Rusi, kryeministri Edi Rama u ka thirrje qytetarëve shqiptarëve që të bashkohen për të përballuar kri...
Qeveria shqiptare krijon komitet të posaçëm për përballimin e krizës nga lufta në Ukrainë
 Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama, ka zyrtarizuar krijimin e një “komiteti të posaçëm” për përballimin e krizës nga lufta në Ukrainë.  Këtë deklaratë, numri një i qeverisë e dha gjatë ...
Lufta në Ukrainë/ Rama: Të përgatitemi për çdo skenar, edhe për shkurtime dramatike të energjisë dhe naftës!
Shqipëria nuk kërcënohet ushtarakisht nga lufta në Ukrainë, por kryeministri Edi Rama ka paralajmëruar qytetarët që të përgatiten psikologjikisht për skenarër më të këqinj të mundshëm të pasojave ...
Zelensky falënderon Ramën: Vlerësojmë ndihmën dhe mbështetjen e Shqipërisë në këtë kohë të vështirë
Presidenti ukrainas, Volodymyr Zelensky ka bërë me dije përmes një postimi në Twitter se ka zhvilluar një bisedë me Kryeministrin e Shqipërisë, Edi Rama.  Gjatë bisedës, shtoi Zelen...
Rama në Asamblenë e BERZH: ‘Të investosh në Shqipëri është të investosh në vend të pa shfrytëzuar!’.
 “Besoj fort që investimi në Shqipëri apo në vendet e tjera të pranishme është më shumë se të investosh në një vend, është të investosh në një rajon ende të pashfrytëzuar”. Kështu është...
Faqja 7 prej 139« E para...56789...203040...E fundit »