Etiketa: rama

Tirana dhe Shkupi të pandara për negociatat, thotë BE… deri në qershor
 Kryeministri Edi Rama ka deklaruar se pozicioni i tanishëm i Shqipërisë është në mënyrë të padiskutueshme i njehsuar me atë të Komisionit Evropian dhe të Këshillit të Evropës, sa i përket r...
Negociatat me BE/ Varhelyi në Tiranë: Negociatat brenda presidencës franceze!
Varhelyi: Sigurisht që tema tjetër e madhe është që kur do të mbahet konferenca e parë me BE. Ne duhet patjetër të përdorim gjithcka kemi në dorë. S’Mund të kemi luftë në Europë dhe europa mos për...
Butrinti me koncesion? Rama për PD: Ju i gjetët pronën teatrit antik! Budallallëku në kopenë tuaj, sëmundje ngjitëse
Kryeministri Edi Rama e ka cilësuar budallallëk qëndrimin e Partisë Demokratike për çështjen e Butrintit. “Sot e gjithë ditën ka një pretendent fizik, subjekt fizik për Butrintin si pronë famil...
Kuvend/ Rama-PD-së: Nga ju dëgjoj të njëjtat argumente denbabaden! Keni një fytyrë edhe pse të përçarë
Gjatë fjalës së tij në parlament kryeministri Edi Rama tha se demokratët edhe pse janë prej kohësh të përçarë përdorin të njëjtat argumente dhe fjalë, duke mos dalluar aspak nga njeri-tjetri. “...
Nga 1 maji të gjitha shërbimet online, mbyllen sportelet/ Rama: ‘S’ka më radhë, zvarritje dhe bakshishe!’
“Më 1 maj nis epoka e re e shërbimeve pa sportele. Gjitha shërbimet bëhen digjitale”. Kjo ka qenë deklarata e kryeministrit të Shqipërisë, Edi Rama, të mërkurën e 27 prillit, gjatë një aktivite...
Vali Bizhga, kandidate për President? Rama: ‘Jo!’
  Për kryeministrin Edi Rama procesi i zgjedhjes së Presidentit, stimulon maksimalisht thashethemet ku po përfshihen gjithëfarë emrash e njerëzish. Të tilla sipas tij janë edhe...
Lungomare në Plazhin e Durrësit, 3 kilometër shëtitore me parqe/ Rama: ‘Të mos thonë më durrsakët që mbetëm pas Vlorës’.
Tre kilometër shëtitore, me gjelbërim të shtuar, parqe dhe hapësira sportive është projekti i ri për qytetin bregdetar të Durrësit. Kryeministri Edi Rama zhvilloi sot një takim me kryebashkiake...
“Me Saliun s’kemi punë’/ Rama: ‘Nëse e zgjidhni në krye të PD, ndërpresim marrëdhëniet!’
PS nuk do të negociojë me Berishën për Presidentin e ri, e madje nëse PD e zgjedh në krye të saj, do të ndërpresë cdo marrëdhënie me të. Deklarata vjen nga kryeministri Edi Rama në seancë plenar...
Uji i pijshëm do të zgjidhet brenda vitit 2022, deklaron Rama
Në vitin 2022 do të zgjidhet problemi i ujit të pijshëm në Shqipëri. Kështu premtoi kryeministri Edi Rama gjatë inspektimit të kantierit të ujit në Korçë dhe e gjithë zona do të furnizohet me u...
Shqipëria, i vetmi vend në botë ku dekorohen të vdekurit
 Kryeministri Edi Rama, gjatë mbledhjes së Grupit Parlamentar të Partisë Socialiste (PS) për zgjedhjen e emrit për postin e presidentit të Shqipërisë, ka vënë në dukje sasinë e shumtë të dek...
Faqja 8 prej 144« E para...678910...203040...E fundit »