Etiketa: shba

Senatori Ernst paralajmëron Joe Biden: ‘Edhe sikur të zgjidhesh president, menjëherë shkarkohesh!’.
Sen. Joni Ernst (R-IA) po paralajmëron zëvendës- presidentin Joe Biden sedo të përballet me impeachmentin mbi marrëveshjet e të birit me Ukrainën; edhe sikur të zgjidhej president. Ernst, që ka...
Rama takim me ambasadoren Yuri Kim: Në fokus prioritetet e përbashkëta si dy vende aleate.
Kryeministri i vendit, Edi Rama, ka pritur sot në një takim ambasadoren amerikane Yuri Kim. Me anë të një postimi në rrjetin social “twitter” ai shkruan se takimi i mirëseardhjes së ambasadoren...
FUNNY/ Komediani John Oliver thotë se ‘Trump duhet të largohet sepse nuk i bën mirë shëndetit tim’.
Moderatori i HBO dhe komedian John Oliver tha se do të donte që ta shikonte presidencën e Trump që të merrte fund, sepse është keq ‘për shëndetin tim personal dhe për komedinë’. Oliver, i cili ...
Ambasadorja e SHBA në Tiranë, Yuri Kim, në takim me prokurorët e SPAK: ‘Një mundësi e shkëlqyer’ për të shkëmbyer mendime kundër krimit të organizuar.
Vetëm pak ditë pas marrjes zyrtarisht të detyrës, ambasadorja Yuri Kim ka shkuar sot në dyert e Prokurorisë së Posaçme, ku është takuar me prokurorët, që do të hetojnë krimin dhe korrupsionin në n...
GOP zhvillon ‘Planin B’ agresiv mbi dëshmitarët në gjyqin e impeachmentit
  GOP zhvillon 'Planin B' agresiv mbi dëshmitarët në gjyqin e impeachmentit, ndërsa disa Demoktatë duket se mbështesin lirimin nga akuzat: thonë burimet Me disa Demokratë që deklar...
Kobe Bryant dhe bashkëshortja Vanessa ishin zotuar të mos “fluturojnë kurrë në një helikopter së bashku”.
Nga DYLAN GWINN Ndërsa Kobe Bryant përqafoi stilin e jetës së lëvizjes së shpejtë duke përdorur  helikopterin e tij, ai gjithashtu u njoh qartë me rreziqet që përfshinte. Në fakt, sipas një rap...
Ambasadorja e SHBA Yuri Kim takoi sot Prokurorin e Përgjithshëm Olsian Çela
Ajo premtoi ndihmë teknike të vazhdueshme nga SHBA për të ndihmuar Shqipërinë në vijimin e zbatimit të reformës në drejtësi. Statusi në twitter Gjatë takimit të tyre të parë sot, Ambasadorja...
Fjalimi i parë i Yuri Kim në selinë e Ambasadës: ‘Të mos ketë dyshime’ se SHBA vlerëson Shqipërinë si aleat.
Shtetet e Bashkuara të Amerikës janë të përkushtuara të ndihmojnë Shqipërinë të bëhet një aleate edhe më e denjë dhe e fortë. Kështu u shpreh ambasadorja e re amerikane Yuri Kim, gjatë konferencës...
Zyrtarët thonë se vdiqën nëntë njerëz në përplasjen e helikopterit që vrau Kobe Bryant
Nga: Ryan Young Kobe Bryant vdes në moshen 41 vjeç. Zyrtarët e Los Angeles County thanë që përplasja e helikopterit në mëngjesin e të Dielës që vrau legjendën e NBA-s Kobe Bryant dhe vajzën e t...
SHBA, çfarë është shtrëngimi i vizave për gratë e huaja shtatzëna?
Administrata Trump dëshiron të luftojë "turizmin e lindjeve": familje që udhëtojnë posaçërisht në SH.B.A. për të lindur fëmijën e tyre atje dhe kështu marrin shtetësinë Amerikane Nga: Roberto V...
Faqja 30 prej 84« E para...1020...2829303132...405060...E fundit »