Etiketa: shba

Trump: Sh.B.A shumë afër ‘marrëveshjes së madhe’ me Kinën
Nga:JOHN CARNEY, Breitbart Presidenti Donald Trump tha të enjten në mëngjes se Sh.B.A dhe Kina janë shumë afër një "marrëveshje të madhe" mbi tregtinë. "Ata e duan,po kështu edhe ne," shkroi...
Me tu ngritur SPAK/ Shtetet e Bashkuara paralajmëron ‘bosët’ e krimit. VIDEO
Ambasada e Shteteve të Bashkuara të Amerikës në Tiranë ka publikuar një video, përmes së cilës tregon se si do të shpenzohen 2 milionë dollarë për ngritjen e strukturave të SPAK. Ajo tregon vendos...
Impeachment ndaj Trump: Demokratët zbulojnë akuzat zyrtare. Trump e hedh poshtë si ‘marrëzi’.
Komiteti i Drejtësisë i Senatit në Shtetet e Bashkuara ka zbuluar akuzat kundër Presidentit Donald Trump, një lëvizje kyç impeachmentin ndaj tij. Artikulli i parë që është zbuluar nga shefi i K...
Mike Pompeo: ’40 zyrtarë të lartë nuk lejohen në SHBA’, nga këta 14 janë shqiptarë
Nga ‘Zëri i Amerikës’. Sot, në Ditën Ndërkombëtare Kundër Korrupsionit, Sekretari amerikan i Shtetit Mike Pompeo theksoi se Shtetet e Bashkuara do t’i shtojnë përpjekjet për të luftuar korrupsi...
Bloomberg mohon se po përpiqet të blejë Shtëpinë e Bardhë.
Michael Bloomberg, një nga njerëzit më të pasur në botë dhe kandidat për të marrë postin e presidentit Donald Trump virtin e ardhshëm, ka mohuar se po përpiqet të blejë Shtëpinë e Bardhë. Rival...
Ish-kryeministri i Japonisë, Nakasone i cili forcoi lidhjet me SHBA vdes në moshën 101 vjeç
AFP 2 Dhjetor 2019 Tokio (AFP) - Ish-kryeministri japonez Yasuhiro Nakasone, një konservator i flaktë që punoi për të krijuar një aleancë më të fortë ushtarake me Shtetet e Bashkuara, vdiq t...
Trump nuk do të marrë pjesë në seancën dëgjimore për impeachmentin/ Shtëpia e Bardhë
Nga: Fox News/ Shtëpia e Bardhë, në një letër të zjarrtë, thotë se Trump nuk do të marrë pjesë në seancën dëgjimore mbi impeachmentin të Magjistraturës se Dhomes Shtëpia e Bardhë njoftoi në nj...
Leyla Moses-Ones: SHBA mbështet 100% SPAK-un që të hetojë tragjedinë e tërmetit.
  Sot Prokuroria në Durrës, Tiranë dhe Krujë nisi hetimet për shkaqet e dëmtimit të shumë objekteve. Ndërsa gazetarët e pyetën përfaqësuesen e ambasadës nëse SHBA-ja do ta mbështesë SPAK-un...
Mike Pompeo: ‘Edhe tani, si në kohë të tjera të vështira, jemi në krah të miqve në Shqipëri’.
Sekretari amerikan i Shtetit Mike Pompeo ka shpërndarë një deklaratë ku me rastin e Festës së Pavarësisë,  ngushëllon Shqipërinë për pasojat e rënda të tërmetit. “Ndërsa Shqipëria përkujton sol...
Shërbimi Gjeologjik i SHBA-së nuk gjen shkak që Shqipëria të rrezikohet nga një tsunami
Ndonëse vendi është goditur nga tërmete të njëpasnjëshme, nuk pritet të goditet edhe nga cunami. Kjo pasi nuk ka pasur ndonjë lajmërim për dallgë të frikshme. Shqipëria nuk është e rrezikuar nga c...
Faqja 30 prej 78« E para...1020...2829303132...405060...E fundit »