Etiketa: spak

Cilët janë prokurorët e SPAK dhe dosjet e bujshme që kaluan nëpër duar
Këshilli i Lartë i Prokurorisë përzgjodhi një ditë më parë 15 emrat e prokurorëve, të cilët do të vijojnë garën për t’u bërë pjesë e Prokurorisë së Posaçme Antikorrupsion. Altin Dumani, Anton Mart...
Ibrahimi: Ngritja e SPAK, diku nga mesi i tetorit.
Kreu i Këshillit të Lartë të Prokurorisë, Gent Ibrahimi deklaroi në një intervistë për Top Channel se me përzgjedhjen e 15 kandidatëve për t’u bërë pjesë e Strukturës së Posaçme Antikorrupsion, ta...
Dinamika për Prokurorinë e Posaçme Antikorrupsion, sot intervistohen 5 kandidatë
Këshilli i Lartë i Prokurorisë vijon sot me intervistat e radhës të kandidatëve që kërkojnë të bëhen pjesë e Strukturës së Posaçme Antikorrupsion, institucion i ri që ngrihet në kuadër të reformës...
Qeveria blindon SPAK dhe BKH, Prokurorinë Speciale dhe Byronë e Hetimit kundër Korrupsionit
Dy organet kryesore kundër korrupsionit në nivele të larta dhe krimit të organizuar, Prokuroria e Posaçme (SPAK) dhe Byroja Kombëtare e Hetimit (BKH) janë drejt ngritjes. Qeveria shqiptare ka v...
Prokuroria e Posaçme (SPAK) po formohet brenda gjysmës së korrikut
Këshilli i Lartë i Prokurorisë nisi sot procesin e intervistimit të kandidatëve për Prokurorinë e Posaçme Kundër Korrupsionit (SPAK), që parashikohet të jetë gati rreth datës 12 korrik. Në fund...
Prokurorja ‘e mallkuar’, Donika Prela, mund të jetë anëtare e SPAK
Drejtuesja e Prokurorisë për Krimet e Rënda, Donika Prela, ka paraqitur sot kandidaturën për në Strukturën e Posaçme Antikorrupsion, e njohur si SPAK. Kandidatura-surprizë u paraqit një ditë pë...
Vettingun e politikës e bën SPAK/ Susanne Schütz, ambasadore e Gjermanisë
Ambasadorja e Gjermanisë në Tiranë, Susanne Schütz, në intervistë ekskluzive për DW vlerëson, se SPAK është institucion shumë i rëndësishëm për vettingun e politikanëve. DW: Znj. Ambasadore Sch...
Ekskavatorët dhe SPAKU erdhën…/ SARKAZEM
Nga Ylli Dylgjeri/ Erdhën në një ditë. Shqipëria është e mbytur në baltë...Për herë të parë nuk po na duket më balta më e ëmbël se mjalta. Veglat erdhën. Edhe ekskavatorët, edhe SPAK-un i solli...
Anti Korrupsioni miratohet qind për qind në Parlamentin që do të dekriminalizohet
  Megjithëse Parlamentit shqiptar i është kërkuar të dekriminalizohet, me këtë po ndodh çudia. Çudia se Parlamenti i "kriminalizuar" po prodhon ligje kunder krimit, po prodhon qeveri "kund...
Presim “Pastërtinë”, si të vinte nga qielli
  Frrok Çupi/ A vjen, a nuk vjen? Kemi një vit që presim zonjën “Pastërti”. Jo një vit, kemi tre vjet, që ditën kur “hyri Partia”, siç thoshte populli analfabet në ditën kur hyri komunizmi....
Faqja 20 prej 20« E para...10...1617181920