Etiketa: trump

Hap pas hapi në Shtëpinë e Bardhë me marrëveshjen Kosovë- Serbi, ja çfarë po ndodh.
Koment/ Më shumë se kurrë më parë, në 20 vjet, Kosova e Serbia janë afruar drejt një marrëveshjeje të madhe, e cila po pritet që formalisht të jetë me përfitime ekonomike. Dje kanë ndodhur shum...
Presidenti Trump do të jetë i pranishëm në marrëveshjen Kosovë- Serbi në Shtëpinë e Bardhë
Presidenti amerikan Donald Trump do të jetë i pranishëm në momentin e nënshkrimit të marrëveshjes mes Kosovës e Serbisë në Shtëpinë e Bardhë të premten, është bërë e ditur në një njoftim të Shtëpi...
Presidenti pa qen
  Frrok Çupi Prej 125 vjet, Donald Trump është i vetmi president që nuk mban qen; hip e zbret nga avionët në Andrew Air Force Baze pa tërhequr pas vetes një qen, sipas modës. Shkon e vjen n...
Gara Trump- Biden/ Komisioni për Debatet Presidenciale Shpall Moderatorët e Debatit
Komisioni për Debatet Presidenciale (CPD) ka zgjedhur moderatorët për tre debatet e ardhshme presidenciale - Chris Wallace të Fox News, Steve Scully të C-SPAN dhe Kristen Welker të NBC. Komisio...
Trump viziton Kenosha, vendin e trazirave dhe premton shërimin nga ‘dhuna anti-amerikane’
Koment nga Fox News/ Presidenti Trump, të martën vështroi nga afër  dëmet e shkaktuara nga trazirat e fundit dhe plaçkitjet në Kenosha, Wisconsin, - duke vizituar prona të dëmtuara nga dhuna, d...
Tom Cotton përvëlon Biden në Wisconsin e Minnesota: ‘Biden vjen me turmat e dhunshme!’
Senatori Tom Cotton (R-AR) është gati me reklama të reja dixhitale që do të shfaqen në Wisconsin dhe Minesota, që e lidhin kandidatin për president të Demokratëve Joe Biden, me turmat e dhunshme a...
Guvernatori i Wisconsin, Toni Evers, i thotë presidentit Trump ‘mos e vizito Kenosha-n’
-Presidenti Trump nuk është i mirëpritur në Wisconsin, të paktën jo nëse jeni duke dëgjuar guvernatorin Toni Evers-. Evers, një demokrat që ka qenë kritik ndaj Trump, i kërkoi presidentit të ri...
Nolte: Konventa e Trump dha 25 milion shikues më shumë se ajo e Biden; e vërteta tullace fshihet nga media
Gjatë konventës katër-ditore, Donald Trump dhe Partia Republikane fituan 147.9 milion shikues dhe mblodhën 76 milion dollarë, raporton Fox News. Gjatë konventës së tij katër-ditore, Rapey Joe B...
Takimi Kosovë-Serbi në Shtëpinë e Bardhë shtyhet për 4 shtator, mund të marrë pjesë vetë presidenti Trump.
Zëri i Amerikës mëson se është shtyrë për dy ditë takimi i paralajmëruar për dy shtator ndërmjet Kosovës dhe Serbisë në Shtëpinë e Bardhë. Burimet e Zërit të Amerikës nuk dhanë ndonjë hollësi...
Trump sulmon përsëri Obamën, sulmet ndaj konventës së Harris shkaktojnë stuhi në twitter.
  -Trump pyet pse vallë Obama ka pritur kaq gjatë për të mbështetur ish zëvendës- presidentin si kandidat-   Ndërsa Kamala Harris po mbante fjalimin e saj për emërimin si kandidate për ...
Faqja 20 prej 137« E para...10...1819202122...304050...E fundit »