Etiketa: zgjedhje

Erion Veliaj në fushatë: ‘Nuk ka as dekret, as sekret; zgjedhjet janë në 30 qershor’.
Nga Baldushku, ku vijoi fushatën e tij elektorale, kandidati i Partisë Socialiste për Bashkinë e Tiranës, Erion Veliaj deklaroi se nuk ka asnjë dyshim që zgjedhjet vendore do mbahen në 30 qershor ...
Basha i PD, që nga jashtë zgjedhjeve thotë se ‘nuk ka zgjedhje’
Menjëherë pas kërkesës së institucioneve të Perëndimit për t’u ulur në dialog me qeverinë dhe pasi kryeministri Rama bëri ftesë për dialog, Basha i PD ka mohuar kategorikisht se do të ketë zgjedhj...
Rama ‘mirëpret’ ndihmën e deputetëve gjerman, por ‘negociata për zgjedhjet nuk ka’.
Në bashkëbisedimin me gazetarët, Rama u shpreh i vendosur në qëndrimin e tij, se nuk do të ketë shtyrje të zgjedhjeve vendore, përtej datës së përcaktuar nga Presidenti i Republikës. Rama komen...
Zgjedhjet spanjolle: populistët e Vox mund të hyjnë në parlament për herë të parë
VICTORIA FRIEDMAN Spanjollët janë të vendosur të dalin në zgjedhje të dielën për të tretën herë në tre vjet e gjysmë, ndërsa socialistët në pushtet parashikojnë të fitojnë numrin më të madh të ...
Moldavia voton me parti të ndara për Moskën apo të ardhmen në BE?
  Kishinau (AFP) - Moldavet votuan të dielën në zgjedhjet që pasqyrojnë ndarjen e gjatë të ish republikës sovjetike midis atyre që kërkojnë lidhje më të ngushta me Moskën dhe atyre që mbës...
Zgjedhjet Evropiane, Popullorët në avantazh: në krizë boshti me socialistët
PPE dhe Pse pa mazhorancë: do të duhet të kërkojnë "ndihmë" nga Alde. Në rritje Enf e Salvini-Le Pen Nga: Pier Francesco Borgia/ Parlamenti i ardhshëm i Strasburgut mund të jetë i pari, në h...
SHBA: Gara për Senatin aktualisht më e diskutueshmja
Krizë e besimit publik në Florida? Një gjykatës të hënën i kërkoi palëve kundërshtare në luftën e rinumërimit të Floridës për të zbutur retorikën e tyre duke thënë se po shkatërron besimin e p...
Rebelët e Ukrainës mbajnë zgjedhjet si provokim ndaj Perëndimit
Votuesit në zonat rebele të Ukrainës, ditën e diele zgjedhin liderin e ri pas vrasjes së kreut separatist, ndërsa Kievi kërkoi nga Perëndimi të vendosens aksione të reja ndaj Rusisë, NëDonetsk ...
Midterm: Gracie voton për herë të parë në 82 vjeç dhe vdes menjëherë më pas.
    Gracie Lou Philips, 82 vjeç,e sëmurë rëndë, ka votuar për herë të parë në jetën e saj në Grand Prairie të Teksasit, "ka improvizuar një valle rreth karrocës së saj" dhe më pas ...
Amerikanët po votojnë për ‘Referendumin’ Trump.
Amerikanët po votojnë për zgjedhjet mbarë- kombëtare të cilat po vlerësohen si një referendum mbi presidencën e Donald Trump. Qendrat e votimit janë hapur në ora 06:00 (11:00 GMT) në Bregun Lin...
Faqja 3 prej 1212345...10...E fundit »