Çështja McGonigal, Ngjela: Ka thënë gjë SHBA për Ramën? Akuzat e opozitës, novelë e dobët
Avokati Spartak Ngjela, i ftuar në Abc News komentoi akuzat e opozitës ndaj kryeministrit Edi Rama për çështjen e ish zyrtarit të FBI-së, Charles ...
Sot dita e Asociacionit. Takimi në 10:00 në Ambasadën Amerikane në Prishtinë. Kush ftohet e kush jo
Zhurma e krijuar nga opinionet e shumta rreth themelimit të Asociacionit të Komunave me Shumicë Serbe që ka ardhur si kërkesë imediate e përforcua...
Ballkani Perëndimor s’ka qenë kurrë në një pozicion më të mirë: Edi Rama
Kryeministri , Edi Rama gjatë një interviste të dhënë për median malazeze “TV A PLUS” ka “skanuar” zhvillimet në rajonin e Ballkanit Perëndimor. A...
Provat e reja mbi vrasjen e 21 Janarit/ Berisha mbron versionin e vjetër dhe thotë se ‘është manipulim’.
Sali Berisha, ish kryeminister ne 21 Janar 2011,  në një deklaratë për mediat ka reaguar lidhur me publikimin e një transkript komunikimi në radio...
Kur do arrestohen pushtetarët? Ngjela: Pas 25 janarit priten zhvillime të bujshme nga SPAK
Avokati Spartak Ngjela ka deklaruar se  fundi i janarit dhe fillimi i shkurtit do të sjellin arrestime në nivelet e larta. Në një intervistë te...
Na duhet një prokuror si Deda
Frrok Çupi Deda nuk është më, por as Rikard Ljarja- aktori ynë i dashur, nuk është më mes nesh. As Elida Cangonji, vajza që çau linjat telefonike ...
Të paktën një ditë mund të thuhet e vërteta
Frrok Çupi Të paktën ‘ajo dita’ është sot. Sot është dita e Samitit të BE me Ballkanin Perëndimor. Europa është ankoruar në Tiranë, Tirana isht...
Rama ndan foto nga Samiti i BE-Ballkani Perëndimor në Tiranë: Ngjarje e paharrueshme në historinë e marrëdhënieve ndërkombëtare
Kryeministri Edi Rama ka postuar një fotoalbum me momentet më të veçanta nga pritja e lidervëe të Bashkimit Europian dhe vendeve të Ballkanit Perë...
Ku ishte Ilir Meta (që i bie më të fortit) kur ia hodhën ‘knock-out’ pikën e tij të dobët?
Nga Ardit Rada Një ditë para Samitit të Bashkimit Evropian në Shqipëri, Sali Berisha deklaroi se Tirana do të lebetitej nga prote...
Syri i keq i datës 6
  Frrok Çupi Në fakt, pak nga pak, portreti i frikshëm i luftës kundër Samitit Europian në Tiranë, në 6 dhjetor, erdhi duke u hijesuar. ...