VDEKJA PËR PUSHTETIN
Frrok Çupi  Po të sprovosh të thuash me pak fjalë se çfarë po ndodh këto ditë,.... dmth çfarë po ndodh në kupolën e pushtetit, çfarë po ndodh me...
Viti i Ri, 12 të vdekur në atentate dhe aksidente
Hera e fundit që Ministri i Brendshëm doli në publik ishte duke kënduar në festën e policisë. Më pas nuk është parë në publik. Policia duket e dorëzua...
Tre vetë bëjnë zap Shqipërinë
Frrok Çupi I pashë sot në mëngjes. Qindra studentë ishin mbledhur para kolonave të selisë kryesore të Universitetit të Tiranës- një ndërtesë glorifi...
Drama e Shqipërisë në “Huffington Post”
“Drama e Shqipërisë”- ky është artikulli i publikuar sot në “Huffington Post”. Shkrimi mban për autor Jaime Pozuelo-Monfort, i cili pas një udhëtimi n...
BE dhe shkaqet rrënjësore të konfliktit në Lindjen e Mesme
Nga Richard Youngs & John Paul Gutman Ka një apel në rritje për një politikë të BE-së, që mund të përballet me faktorët, të cilët nxisin destabili...
“Cari” kërcënon “sulltanin”: “Unë nuk harroj, do të pendohet!”
Në fjalimin drejtuar kombit, Vladimir Putini rikthehet duke kërcënuar Turqinë. “Nuk do të ndalemi me sanksione”. Dhe konfirmon angazhimin në Siri kund...
Pse janë shenjestra prokurorët?
Brenda dhjetë ditëve në Shqipëri janë arrestuar dy prokurorë. Akuza është e njëjtë për të dy; korrupsioni. Edhe Petrit Vukaj në Fier edhe Haxhi Giu që...
Putini: Turqia mbron Kalifatin, Arabia Saudite dhe Katari e financojnë
Erdogani mbron ISIS-in, sepse nga xhihadistët blen naftën me gjysmë çmimi. Arabia Saudite dhe Katari, e financojnë përmes organizatave të bamirësisë. ...
Opozita vjen nga Veriu
  Frrok Çupi  Ky, me mendje të mbrapsht, që po lexon këtë titull, me siguri po tërbon për shkak të "patriotizmit" personal dhe po thotë se ...
Kush humbi? Republika
Nga Enver Robelli Në një analistë të gjatë të Enver Robellit për atë çfarë ka ndodhur sot në Kosovë, ndër rrjeshta lexon edhe një pohim mjaft interes...
Faqja 539 prej 541« E para...102030...537538539540541