Pas mbrojtjes së patundur të Khashoggi, Turqia është nominuar burgosësja më e keqe e gazetarëve në botë
  Nga: Breitbart News/ Komiteti për Mbrojtjen e Gazetarëve (KMG) botoi të enjten raportin e tij vjetor mbi gazetarët e burgosur dhe kam...
Basha në Kongres: Paralajmëron largimin e tij nga kreu i Partisë Demokratike
Koment/ Kryetari i partisë demokratike, sot, gjatë fjalimit në Kongresin Kombëtar të partisë Demokratike ka paralajmëruar se do të largohet nga...
Sapo filloi Kongresi i PD, një anëtare e Këshillit tërhiqet nga gara: Basha “një grevëthyes…’
Edith Harxhi, anëtare e Këshillit Kombëtar të PD dhe e propozuar në Kongresin që sapo u hap, si anëtare edhe për katër vjetet që vijnë, njofton se...
BE: ‘Asnjë nga shtetet anëtare nuk është mjaft i fortë për të ndjekur interesat kombëtare’
  ( Foto nga: EMMANUEL DUNAND/AFP/Getty Images)/ Përfaqësuesja e Lartë e Bashkimit Evropian për Punët e Jashtme dhe Politikës së Siguri...
Edhe Unë jam Shullazi!
  Nga: Ylli Dylgjeri/ Pasi pashë sot në mëngjes studentët e gdhirë jashtë, të ftohur e të lagur, e më pas lexoj që Rektori, Dekani, marrin ...
Kur ka Vdekur Aleksandri i Madh?
  Nga: Ylli Dylgjeri/ Analisti Andi Bushati ka shkruar një shkrim plot dhimbje për ‘Top Channel’ që pranoi të ftojë Ramën dhe studentët te ...
Protesta është një shuplakë për qeverinë, një grusht për opozitën/ Rama me rektorët dhe dekanët
“Të çohen në protestë studentët e universitetit dhe të kërkojnë publikimin e buxheteve dhe shpenzimeve ‘online’, ky është fundi. Dhe kjo të rresht...
Deformohet Republika: Presidenti del hapur si kryetar real i LSI, kthen ligjin për buxhetin si ‘dhuratë për protestën’.
Koment/ Ndërsa studentët e universiteteve publike neë vend protestojnë para Kuvendit, vjen një reagim nga presidenti Ilir Meta. Presidenti i rep...
Ministri Lleshaj: ‘Procedimi i studentëve dhe i pedagogëve- lajm ‘fake’: Kuvendi
Sandër Lleshaj, ministër i Punëve të Brendshme/ E mora fjalën për të bërë vetëm një ndërhyrje të shkurtër që ka lidhje me protestat e studentëv...
Russiagate, ish-avokati i Trump dënohet me tre vjet burg.
-Michael Cohen u dënua me tre vjet burg pas akuzave të prokurorisë për deklarata të pavërteta në fushën e hetimit mbi ndërhyrjen ruse- Nga: Ren...