“Papa mund të ketë një simpati të natyrshme për komunistët”
A ndjen Papa simpati për komunistët? Për kardinalin Zen, bashkëpunimi argjentinas midis jezuitëve dhe militantëve të majtë mund të ketë ndikuar në...
Vangjush Dako ditka të shkruajë letra mahnitëse. Shiko si i drejtohet Bashës: ‘toç’.
Tani puna e politikës u bë punë letrash dhe përgjimesh... Por se Vangjush Dako të dijë të shkruajë letër kaq fantastike, këtë nuk mund ta beson...
James Woods e quan bombën e dyshuar të dërguar te Clintons si një ‘marifet i dukshëm politik’
  ( FOTO: James Woods dhe Hillary Clinton.)  Nga: Taryn Ryder /  Pajisjet eksplozive drejtuar ish Sekretares së Shtetit Hillari Klin...
OPOZITA, PAS KUVENDIT: ‘Palaçot që po vjedhin shqiptarët me ligj‎’.
Nga: Oert Bylykbashi, deputet/ Presidenti e ktheu ligjin e pare te Teatrit ‎duke rreshtuar me dekret 9 arsye kushtetuese pse ligji nuk mund te ...
Kush ka fat, ka! Lojëra fati nuk do të ketë më!, vendosi Kuvendi.
Koment nga: Veritas. Kuvendi, në seancën parlamentare të ditës së sotme ka vendosur të mbyllë të gjithë lokalet apo hapësirat për zhvillimin e ...
Përplasje në BE. Tajani i mbyll gojën Farage: “E qeshura shtohet me gojën e budallenjve”
(Tajani: "Nazizmi dhe komunizmi u zhdukën falë BE-së". Farage fillon qesh. Dhe ai përgjigjet: "E qeshura shtohet në gojën e budallenjve") Nga: ...
Papa Franceskunuk e duron ‘populizmin’, e krahason me Hitlerin.
Papa eshte kthyer të flase per populizmin dhe pritjen e emigrantëve. Për Papen, të rinjtë duhet ta dinë se si ka lindur populizmi. Dhe ka kujtuar ...
Tërheqja e Trump nga Pakti Bërthamor nuk është puna e një mendjeje të madhe, thotë Gorbaçov
Nga: Mary Papenfuss,HuffPost Ish-Presidenti rus Mikhail Gorbaçov ka sulmuar planin e Presidentit të SHBA, Donald Trump për t'u tërhequr nga një...
Trump, goditje e re kundër seksit të tretë: “Transeksualët? Nuk ekzistojnë”
(Presidenti mendon për një normë mbi gjininë "Përcaktuar vetëm nga elemente të qarta biologjike")/ Sipas 'The New York Times'/ Goditja e par...
Kjo lëvizje e Shteteve të Bashkuara dhe një ‘exit strategy’ për Serbinë dhe Kosovën/ Haley
Nikki Haley godet edhe një here, e dorëhequr si ambasadore në Kombet e Bashkuara. Në letrën drejtuar sekretarit të përgjithshëm të OKB, Antonio Gu...