‘Vrit borgjezinë!’: Skena të luftës urbane bllokojnë Parisin
AFP, Breitbart/ Paris (AFP) - Ndërsa protestuesit u shpërndanë nga Arc de Triomphe në Paris, përplasjet e ditës midis policisë dhe demonstruesv...
Kryeministri iPakistanit: “Nuk përmendet Jezusi në histori”
  Kryeministri i Pakistanit, Imran Khan, kohët e fundit theksoi se, ndërsa jeta e Muhamedit te Islamit "është pjesë e historisë", nuk ka "...
Shiko-Emmanuel Macron ankohet te Princi i Kurorës Saudite: “Ti nuk më dëgjon kurrë”
  Një gazetë saudite ka filmuar presidentin francez Emmanuel Macron duke iu ankuar princit të kurorës saudite Mohammed bin Salman lidhur m...
LSI- si ujku i përrallës, po hyn nga dritarja për në qeverisjen ‘Rama’.
Koment: Veritas/ Lëvizja Socialiste (LSI), ose u lodh në opozitë, ose e plotësoi ciklin ‘biologjik’ të teatrit si opozitë. Ka ardhur koha që të...
Kujdes nga Brukseli: ‘Street Fighter’, Orbán bashkëpunon me Njeriun e Veprimit Chuck Norris në Hungari
  Chuck Norris dhe kryeministri hungarez Viktor Orbán kaluan një ditë impenjative në Budapest, ku heroi legjendar i arteve marciale e krah...
Gjykata e BE dënon Le Pen: “Pagoi truprojen me para publike”
Liderja nacionaliste franceze ka thënë se vendimi i pafavorshëm ndaj saj nuk do të ndalojë aspak angazhimin e saj në mbrojtje të qytetarëve "të pe...
Samiti Trump- Putin në Buenos Aires: ballë për ballë për të diskutuar mbi Ukrainën
-Pas paqartësive të Trump mbi takimin me Putin në Argjentinë, arrijnë thashethemet e para rreth konfirmimit të samitit. Kremlini menjëherë ishte d...
Komisioneri i BE-së paralajmëron për ‘luftë’ nëse do të fitojnë ‘nacionalistët’ në Evropë
  Shkruan: Breitbart News/ Komisioneri Europian për Çështjet Ekonomike dhe Financiare, Pierre Moscovici, ka vazhduar sulmin edhe një he...
Sulmi i Facebook mbi Soros. Por tani Zuckerberg dridhet
-Vazhdon hetimi i New York Times mbi operacionet e dyshuara të Facebook kundër George Soros. Dhe zbulimet e para rreth aktiviteteve të numrit dy t...
Karta e armikut për një Poroshenko në krizë të konsensit
Nga: Gian Micalessin/ Një kohe ishte mbreti i çokollatave, sot është ikona e iluzioneve të Maidanit. Natyrisht te shesësh ëmbëlsira kur tregu s...