“Ka një sulm të organizuar për të dëmtuar turizmin shqiptar”, Rama: Shumë profile fallse që përdoren për këtë sulm
Kryeministri Edi Rama ka deklaruar se ka një sulme të organizuar për të dëmtuar turizmin shqiptar, pasi janë hapur shumë profile fallse që përdore...
Kulla me apartamente dhe hotel, zgjidhet studio fituese për ndërtimin e Rozafës së re. Rama ndan pamjet
Projekti i studios arkitekturore “Selgascano Architects” nga Madridi është shpallur fituese e konkursit ndërkombëtar për Rozafën e re, të prezantu...
Temperaturat e larta, pasoja në shëndetin mendor dhe fizik: Mjekët ngrenë alarmin.
Askush nuk është imun, të gjithë janë të rrezikuar nga problemet e shëndetit për shkak të temperaturave të larta. Kështu u shpreh neurologia Ereid...
Si shkaktohet lodhja kronike? Mjekja: Ndodh veçanërisht në stinën e verës, prandaj orari i punës duhet programuar
Mjekja Aurora Dolenberg ka dhënë këshillat e duhura për lodhjen kronike në këto ditë të nxehta vere. Në një lidhje me Skype nga Gjermania për“A...
Kryeministri Rama përcjell pamjet nga Sazani: Sezon i jashtëzakonshëm prurjesh në Shqipëri
Kryeministri i vendit, Edi Rama ju ka uruar të gjithëve një ditë të mbarë përmes pamjeve të plazhit në ishullin e Sazanit. Në një postim në “Faceb...
Zv.presidenti i zgjedhur nga Trump kundër ndihmës së SHBA-së për Ukrainën
Donald Trump ka zgjedhur JD Vance si kandidatin e tij për zëvendëspresident në përpjekjen e tij për t’u rikthyer në Shtëpinë e Bardhë. Vance është...
“Ndërtimi i Korridorit Blu deri në Muriqan”/ Rama: Brenda kësaj dekade, Shkodër-Tiranë do të bëhet për 45 minuta
Kryeministri Edi Rama ka marrë pjesë në konkursin ndërkombëtar që po zhvillohet për projektin e Rozafës së re, e cila do ta ripërtërijë e zgjerojë...
“Radhën e ka Hashim Thaçi”/ Richard Grenell reagon pas lirimit të Trump nga akuzat
Pas pushimit të akuzave të ngritura ndaj Donald Trump për dokumentet e klasifikuara ka reaguar menjëherë një nga bashkëpunëtorët e tij më të ngush...
Burgjet i miratuan vajtjen në Strasburg, Fredi Beleri thyen lejen në Athinë?! A do të aplikohet Neni 323?
Drejtoria e Përgjithshme e Burgjeve i dha leje shpërblyese që të betohet si deputet i Stasburgut dhe brenda pesë ditëve të rikthehet në qelinë e tij. Mirëpo, menjëherë mëngjesin e kësaj të hëne, s...
A i ka dërguar Rama mesazh kreut të SPAK? Dumani: Marrëdhënia ime me kryeministrin është vetëm institucionale
Gazment Bardhi deklaroi në Kuvend se kryeministri Edi Rama, “përmes një funksionari publik i ka kërkuar kreut të SPAK, Altin Dumanit, të mbyllë do...