Altin Prenga i Mrizit: ‘Ç’ i kemi këto restorante ku nuk përdoret lënda e parë e vendit?!’.
Altin Prenga i Mrizit të Zanave është një nga shqiptarët që inkurajon dhe vë në piedestal prodhimet vendase, por duket se ka sosur durimi dhe për ...
Të gjithë kartëmonedhat e reja, Nnga sot hyjnë në treg! FOTOT
Që prej shtatorit të vitit 2019 Banka e Shqipërisë ka hedhur në qarkullim kartëmonedha të reja të lekut. Pas katër kartëmonedhave, atë 200, 5000, ...
Rindërtimi/ Drejt fundit edhe lagjja e re me 74 banesa në Ndroq: Kryeministri Rama
Lagjja e re me 74 banesa në Ndroq është drejt përfundimit, pas shkatërrimit të tërmetit të 26 nëntorit. Kryeministri Edi Rama ka bërë me dije s...
Mrizi i Zanave në listën prestigjioze të ‘Vannity Fair’. 12 vendet e ëndrrave që duhet vizituar gjatë 2022-shit!
Mrizi i Zanave është një prej '12 destinacionet e ëndrrave' që duhen vizituar patjetër në vitin 2022. Këshillën për të gjithë udhëtarët e jep ...
Finanaca/ Kartëmonedha 500 dhe 2000 lekë do hyjnë në qarkullim prej 17 janarit
Duke filluar nga 17 janari i vitit 2022 në duart e publikut do të jenë edhe dy  kartëmonedha të reja, 500 dhe 2 000 lekë. Me hedhjen e këtyre d...
Pronari izraelit i “Call Center” arrestohet në Tiranë bashkë me 35 të tjerë.
Rafael Genish, pronari i një “Call Centeri” në Tiranë është prangosur bashkë me 35 të tjerë, mes tyre shqiptarë dhe të huaj me akuzën e mashtr...
Prokuroria e Tiranës zbarkon në zyrat e AKSHI-t, merr të gjithë informacionin e lëvizjeve në sistem
Prokuroria e Tiranës zbarkon në zyrat e Agjencisë Kombëtarë të Shërbimit të Informacionit për hetimet e skandalit të publikimit të listës së pagav...
Emaar Group vijon punën për Portin e Durrësit
Nga Ana Gjoka/ AP  “Mohamed Alabbar, pronar i Emaar Group vazhdon angazhimin për projektin e portit të Durrësit”. Kështu...
Mbi 5 milionë turistë kanë hyrë në Shqipëri gjatë vitit 2021, kryesojnë polakët
Turizmi në vendin tonë i është rikthyer niveleve të parakrizës, duke regjistruar dyfishim të vizitorëve të huaj, në krahasim me të njëjtën periudh...
Guvernatori Sejko: Në 17 janar hidhen në treg kartëmonedhat e reja 500 dhe 2000 lekë
Nga data 17 janar 2022 do të hidhen në treg kartëmonedhat e reja 500 dhe 2000 lekë. Lajmi u bë me dije nga guvernatori i Bankës së Shqipërisë. ...