Altin Prenga: Filip Haxhari është një ndër ekspertët më të mëdhenj botëror të orizit.
Filip Haxhari është një ndër ekspertët më të mëdhenj botëror të orizit. Ka qenë sipërmarrësi i njohur Altin Prenga, i cili ka publikuar një fot...
E gjithë bota në Sarandë! Nga Kosova deri në Francë zbarkojnë mijëra turistë
Saranda po përjeton kulmin më të madh të fluksit turistik që nga fillimi i pandemisë. Plazhet plot me pushues dhe anijet e barkat e shumta që...
Vërshim emigrantësh në portin e Durrësit/ Vijnë dy tragete me shqiptarë dhe kosovarë për pushime në Shqipëri
Stina e nxehtë dhe pushimet verore rrisin numrin e udhëtarëve që mbërrijnë në portin detar të Durrësit nga portet italiane. Mëngjesin e sotëm...
Vendim në “fshehtësi”, Gjykata e Lartë “pret korrentin” në Valbonë
Kolegji Administrativ i Gjykatës së Lartë, vendosi të ndryshojë vendimet e Shkallës së Parë dhe Apelit, lidhur me padinë kundër dy heceve në Valbo...
”Paraqituni 3 orë para fluturimit”/ TIA jep njoftimin e rëndësishëm për pasagjerët
Aeroporti Nene Tereza i Rinasit, ka bërë një njoftim të rëndësishëm për të gjithë udhëtarët që kanë planifikuar të përdorin linjat ajrore, për të ...
Pronarët në Lungomare kërkojnë të shtyhet fasha orare për muzikën! Marrin vendimin të mbyllin bizneset për 24 orë
Turizmi ne Vlorë po merr pak frymë për shkak të fluksit në rritje të pushuesve. Por bizneset, kryesisht ato përgjatë shëtitores së re, nuk po arri...
Nisin fluturimet nga aeroporti “ZAYED-Flatrat e Veriut”/ Ulet avioni i parë me pasagjerë në Kukës
Në aeroportin e dytë ndërkombëtar shqiptar,  “ZAYED-Flatrat e Veriut”, u ulë sot nga Zyrihu në pistën e Kukësit avioni me udhëtarë i Helvetic Airl...
Aeroporti Ndërkombëtar i Kukësit/ Nesër, në 9 korrik, Helvetic Airlines ulet nga Zyrihu për herë të parë
Kompania ajrore zvicerane Helvetic Airlines do të ulet në Aeroportin Ndërkombëtar të Kukësit duke filluar kështu fluturimet tregtare në aeroportin...
Investimet po rriten, korrupsioni po luftohet në Shqipëri/ Yuri Kim, ambasadore e SHBA
Ambasadorja e Shteteve të Bashkuara të Amerikës në Tiranë, Yuri Kim përmes një postimi në Twitter shprehet se investimet po rriten në vendin ton...
Brenda këtij viti shumë qendra të banuara do kenë 24 orë ujë, Tirana do mbetet e fundit!/ Kryeministri Rama.
Kryeministri Edi Rama i shoqëruar nga ambasadorët e BE, Gjermanisë dhe Zvicrës kanë marrë pjesë, sot, në inagurimin e godinës së re të Ujësjel...