Turqi: 13 të vdekur në një shpërthim eksplozivi në autobus
  (FOTO: Autobusi ku shpërheu makina bombë dhe vendi i ngjarjes në Kayseri) Sipas hamendjeve ka qenë një makinë- bombë që ka shpërthyer...
Rusia- Shteteve të Bashkuara: “Provoni se ju kemi piratuar, ose qepeni!”/ VIDEO
(FOTO: Vladimirr Putin dhe Barack Obama- Foto Arkiv)/ Shtetet e Bashkuara, ose të ndalin akuzat ndaj Rusisë për ndërhyrje në zgjedhjet në Ameri...
Luftanija kineze vjedh dronin nënujor të Shteteve të Bashkuara/VIDEO
-Mu në sy të marinarëve amerikan- njofton CNN. Droni nënujor i një anijeje amerikane oqeanografike është vjedhur nga një luftanije kineze. Ngja...
Donald Trump: Njerëzve në Siri do t’u japim shans për të jetuar.
(Fotomontazh: Donald Trump me refugjatë sirianë në sfond)/ Presidenti i zgjedhur Donald Trump tha se Shtetet e Bashkuara do të krijojnë “zona t...
Putin: “Etapa e ardhshme” do të jetë armëpushimi në të gjithë Sirinë
(FOTO: Presidenti Vladimir Putin në vizitën në Tokio)   Presidenti rus Vladimir Putin deklaroi sot, e premte 16 dhjetor, nga Tokio, ku ...
Asad vetëshpallet fitimtar: Aleppo e çliruar!- thotë.
  Presidenti sirian Bashar al Asad deklaroi se qyteti sirian Aleppo është çliruar dhe e shpalli fitoren e forcave siriane ndaj kryengritës...
Aleppo: Ka shpresa se autokolona me civilë do të mbijetojë dhe do të mbërrijë në zonë të lirë
  (FOTO: Aleppo në ditën më të zezë)/ Autokolona e nisur nga lindja e Aleppos e cila transportonte civilët e kësaj zone të rrethuar nga...
Evakuimet në Aleppo. Frika për atë çka do të ndodhë më pas
 (FOTO: Aleppo sot në evakuim) Rusia është angazhuar në ndërprerjen e luftimeve në province e Idleb-it, drejt së cilës është drejtuar karvani i...
Siri: Filluan evakuimet në Aleppo.
Filluan operacionet e evakuimit të rebelëve të fundit dhe familjeve të tyre në Aleppo. Të parët që po largohen janë të plagosurit dhe të sëmurët....
Pekini shndërron shkëmbinjtë nënujorë në baza ushtarake
Nga: Guerrik Poncet/ Deti i Kinës është fushëbeteja e re e Pekinit, ku po ndërtohen “aeroplanmbajtëse” të vërteta që është e “pamundur për t’u ...