“Air India” padit një deputet sepse rrahu një stjuard gjatë fluturimit.
Një anëtar i Parlamentit Indian ka rrahur me shpulla një stjuard pasi ky nuk mundi t’i sigurojë një vend në “business class” në avionin e shoqëris...
Erdogan: Së shpejti Europianët ‘nuk do të ecin të sigurt në rrugët e tyre’!.
Presidenti Turk, Recep Tayyip Erdoğan ka paralajmëruar Bashkimin Europian (BE) se në qoftë se grindjet diplomatike mes Turqisë dhe disa shteteve t...
Koreja e Veriut lëshon raketë, por dështon.
Raketa e lëshuar nga Korea e Veriut ka dështuar- sipas zyrtarëve të mbrojtjes së Koresë së Jugut. Por është akoma e paqartë sa copë raketa u lëshu...
Haider al-Abadi: Trump është “përgatitur” që ta marrë në lule të ballit terrorizmin.
  (FOTO: Haider al-Abadi, kryeministër i Irakut)/ Administrata e Presidentit Donald Trump është gati “që të jetë më e angazhuar” dhe ta...
Gjermania po ‘përdor masa Naziste kundër vëllezërve të mi Turq’, kërcënon Erdogan.
Presidenti Islamist Turk, Recep Tayyip Erdoğan, ka bërë një hap përpara në luftën e tij verbale kundër Europës. Ai e ka akuzuar Gjermaninë për “vë...
​ Shtetet e Bashkuara nuk përjashton ndërhyrjen ushtarake në Korenë e Veriut.
    “Durimi dhe loja tërhiq e mos e këput e Shteteve të Bashkuara me Korenë e Veriut ka sosur!”. Me këto fjalë komentoi përshkallëz...
Turqia ‘përzë lopët holandeze’ për shkak të krizës politike.
Shoqata e mishit të kuq e Turqisë ka urdhëruar një kthimin në Holandë të një ngarkese me lopë holandeze, duke thënë se nuk do të marrë më gjedhe  ...
Edhe 1.000 ushtarë amerikan më shumë në sulmin kundër ISIS-it?
Plani i ri i Shteteve të Bashkuara të Amerikës (SHBA) në sulmin kundër Shtetit Islamik në Siri dhe Irak, përfshin edhe dërgimin e një mijë ushtarë...
ISIS shkrihet në Irak. Kush ka mbetur “të ikë, të vetëvritet dhe të vrasë!- ky është urdhri.
  (FOTO: Abu Bakr al-Baghdati, udhëheqës i ISIS)/ Udhëheqësi i "Shtetit Islamik", Abu Bakr al-Baghdadi, ka pranuar humbjen në Irak dhe ...
136 diplomatë të Turqisë dhe të afërmit e tyre kërkojnë azil në Gjermani. Akuzohen si “puçistë”.
(FOTO: Presidenti i Turqisë, Erdogan)/ Njëqindetridhjetegjashtë turq me pasaporta diplomatike kanë depozituar një kërkesë për azil në Gjermani ...