A do të jetë Aleksei Navalni president i Rusisë? Sot shpalli kandidaturën.
(Aleksei Navalni- Foto nga AFP)   Lideri i opozitës ruse, Aleksei Navalny, i cili e kishte humbur të drejtën për të kandiduar, e fitoi ...
Në Siri vriten 53 civilë, mes tyre 16 fëmijë
(FOTO: Gjakderdhja në Siri ka një pamje të dhimbshme dhe një Çmim të lartë) Të paktën 53 civilë, mes tyre janë 16 fëmijë, janë vrarë sot gjatë ...
Tronditet Stambolli nga bombat, por fatmirësisht pa të vdekur deri tani
(FOTO: Në sheshin Maçka të Stambollit) Ministri i Brendshëm i Turqisë, Süleyman Soylu ka konfirmuar të paktën 20 të plagosur, ndërsa nuk ka njo...
Park Geun-hye, presidente e Koresë së Jugut, kishte favorizuar shoqen; bie nga posti.
 (FOTO: Prak Geun-hye) Me 234 pro dhe vetëm 56 kundër, parlamenti i Koresë së Jugut ka shkarkuar nga detyra presidenten e vendit, Park Geun-hye...
Familja e Bin Laden është vrarë gjatë një aksidenti me një jet privat
(FOTO: Një pamje nga ajri e aeroportit  Blackburn ku ndodhi përplasja. Foto: SKY NEWS)/ -3 të afërm vdiqën sapo i ulë, avioni mori flakë- Nj...
Erdogan zëvendëson dollarin me lira turke
(FOTO: Erdogan me monedhën turke në dorë. Foto nga gettyimages, AFP) Presidenti turk, Recep Tayyip Erdogan ka zëvendësuar të gjithë dollarët me...
Përplaset avioni i Pakistanit: vdesin të gjithë 47 në bord; mes tyre edhe pop- star-i pakistanez
(FOTO: Në vendin ku ra avioni pakistanez kanë mbetur vetëm flakët)/ Të gjithë pasagjerët vdiqën në përplasjen e avionit pakistanez, tragjedi që...
Imazhet satelitore dëshmojnë se aeroplanmbajtësja ruse, Admiral Kuznetsov, nuk është më shumë se makinë propagande
(FOTO: Aeroplanmbajtësja Admiral Kuznetsov) Imazhet e fundit satelitore të aerodromit që Rusia përdor në Siri tregojnë se një kontingjent avion...
Në Turqi po zhvillohet tortura; 37.000 janë akoma të burgosur pas “grushtit”
(FOTO: Presidenti i Turqisë, Erdogan) Masat e marra në Turqi pas përpjekjes për grusht shteti e datës 15 korrik kanë krijuar “një mjedis të fav...
Nisin sulme të rënda ajrore në lindje të Aleppo-s, Siri
(FOTO: CNN raporton se sot kishte luftime ne lindje të Aleppo, pamje e zonës)   Televizioni amerikan CNN njofton se avionë luftarakë ka...