Temperatura në Evropë prej 48° C. mund të godasë këtë fundjavë. Pika më e lartë e Suedisë u shkri.
Britania po lundron në nxehtësinë 31C, tre persona kanë vdekur nga goditja e nxehtësisë në Spanjë pasi merkuri ka arritur si ne mesin e viteve 40,...
Vala rekord e të nxehtit godet Europën; dy të vdekur në Spanjë.
Dy persona kanë vdekur nga goditja e të nxehtit në Spanjë ndërsa zagushia në Europë shënoi rekord ditën e Premte, me temperatura që ‘kapën’ shifrë...
Një i ri suedez qëllohet nga policia pse mbante një ‘armë lodër’.
Një i ri suedez është qëlluar fatalisht nga Policia e Suedisë teksa është parë që mbante një armë lodër në Stokholm. Viktima kishte sindromën Down...
Një në katër gjermanë vjen nga origjinë emigrantësh
Afërsisht një në katër banorë të Gjermanisë tani vjen nga mjedis emigrantësh, ndërsa thuajse 200,000 emigrantë fitojnë të drejtën e ribashkimit me...
I nxehti më i lartë në Europë; rekordi 41 vjeçar mund të thyhet tani në Spanjë dhe Portugali.
Ndërsa Europa po piqet nga valët e të nxehtit, parashikimet thonë se rekordi i temperaturave të larta të të gjithë kohëve, mund të thyhen në ditët...
Mbyllet Kulla Eiffel në valën e debatit mbi radhët ‘monstruoze’.
Stafi i Kullës Eiffel e mbylli pikën e referimit të Parisit të Mërkurën pasdite, në shenjë proteste mbi politikën e re që ata e quajnë se po krijo...
Komisioni i Mbikëqyrjes së Rai-t rrëzon Foa-n
Anëtarët e Forza Italia, PD dhe Leu nuk marrin pjesë në votimin në komision: për gazetarin 22 vota kundër 27 që e kanë kërkuar Siç pritej, Marc...
‘Revolucion Kulturor’: Italia emëron gazetarin populist për të drejtuar rrjetin e televizionit publik RAI
Nga: Breitbart News/ Koalicioni patriotik italian ka dërguar një tjetër valë shokuese përmes establishmentit politik të vendit duke emëruar Mar...
Jeremy Hunt, kryediplomati britanik, bën gafën me gruan e tij kineze në Kinë
Sekretari i ri i Shtetit për Punët e jashtme në Britani, Jeremy Hunt i cili zëvendësoi Boris Johnson që dha dorëheqjen para pak ditësh, ndodhet pë...
Truku i Merkelit për të fryrë buxhetet
Çfarë ashpërsie dhe vendosmërie. Gjermania ka fryrë bilancet e saj për disa vite me një lëvizje të ligjshme, por shumë dinake. Dhe rrezikon të mba...