May: Parlamenti britanik do të votojë për marrëveshjen e Brexit në 3 javë
Kryeministrja Theresa May tha të hënën se do të kete nje votim në parlamentin Britanik në tre javë per te vendosur nëse vendi duhet të ecë përpara...
Franca nën sulm të ri. 5 të arrestuar ndërsa policia gjuan të dyshuarin për terror në marketin e Krishtlindjeve
The Associated Press/ STRASBOURG, Francë (AP) - Autoritetet franceze arrestuan pesë vetë ndërsa gjuanin të mërkurën për një ekstremist të dyshu...
Farage: Marrëveshja mbi Brexit ‘nuk do të kalojë’, votuesit kundërshtojnë marrëveshjen 2 me 1
Aktivisti i Brexit Nigel Farage ka thënë ai dyshon nëse marrëveshja e tërheqjes së Kryeministres Theresa Maj do të kalojë në Dhomën e Ulet, ndërsa...
Të shtëna më Strasburg, 3 të vdekur. Franca në alarmin më të lartë në kërkim të autorit.
Franca ka ngritur alarmin në nivelin më të lartë, ndërsa policia është vënë në gjueti tënjë personi të armatosur i cili hapi zjarr në një Market K...
Francë: Bie mbështetja për protestat e ‘jelekëve të verdhë’/ Sondazhet
Mbështetja për protestuesit ‘jelekë verdhë” të Francës ka rënë me shpejtësi pas koncesioneve që bëri presidenti Emmanuel Macron duke ulur takën dh...
Gjaku ujë: Kryeministrja May ngec, lidershipi i kandidatëve të Tory-t shpreson ciklimin.
Ndërsa kryesimi i Theresa May i afrohet asaj që mund të jetë akti i saj final, pasardhësit e mundshëm po pregatisin bankarelat e tyre për një qeve...
278 persona të arrestuar në Paris përpara protestës së ‘jelekëve të verdhë’: policia
Paris (AFP) - Policia arrestoi 278 persona në Paris të shtunën herët, ndërsa kryeqyteti francez  u mbërthye për një tjetër fundjavë nga dhuna gjat...
Gjashtë të vdekur, disa të plagosur gjatë panikut në një klub nate në Itali.
Të paktën gjashtë të vdekur dhe disa të plagosur në një rrëmujë për t’u larguar nga klubi i natës kur paniku ndërpreu koncertin në një klub nate n...
Populistët edhe në Zvicër: Zgjidhet presidenti djathtist dhe dy ministra të rinj
  AFP, Breitbart/ Parlamenti i Zvicrës të mërkurën zgjodhi ministrin e financave të vijës së ashpër të vendit për të shërbyer në pozitën shu...
Në Sicili ndalohet kreu i ri i Mafies Italiane, ‘kumbara’ Settimo Mineo
Policia italiane ka arrestuar njeriun që thuhet se është kreu i ri i Mafies Siciliane, së bashku edhe me 45 të tjerë që e shoqëronin. Sulmi pol...