Terrori në Paris: Autori i sulmit ishte “në vëmendjen e anti-terrorit”.
(FOTO: Shumë francez po shprehin solidaritet me oficerin e vrarë të Policisë)/ Personi i armatosur që qëlloi për vdekje mbi një polic dhe plago...
I FUNDIT/ Një polic është vrarë dhe një tjetër plagosur në Champs- Elysees, Paris.
Dy policë janë sulmuar me armë zjarri gjatë një shkëmbimi zjarri në  Champs-Elysées, në Paris. Një polic ka mbetur i vrarë, edhe një prej agresorë...
I FUNDIT/Theresa May kërkon zgjedhje të përgjithshme të parakohshme në 8 Qershor.
(FOTO: Theresa May, kryeministre e Britanisë)/ Kryeministre e Mbretërisë së Bashkuar, Theresa May ka shpallur planin për të thërritur zgjedhjet...
Edhe Polonia- në stilin Hungarez për kampin e emigrantëve.
Ministria e Brendshme e Polnisë tha se vendi i saj po merr parasysh krijimin e “fshatit kontenier” si kamp për azil- kërkuesit. Ministria pohon se...
Merkel, më në fund, në mirëbesim: ‘Nuk ka dyshim se disa azilkërkues janë terroristë’.
Kancelarja Gjermane , Angela Merkel, më në  fund ka thënë në mirëbesim se ‘nuk ka dyshim’ se disa nga emigrantët që ajo ftoi drejt Europës, janë t...
Selia e fushatës e Marine Le Pen sulmohet me arson.
(FOTO: Pamje nga vendi i ngjarjes)/ Një ndërtesë e fushatës së kandidates presidenciale të Francës, Marine Le Pen, u godit me arson ditën e Enj...
Më pak se gjysma e të rinjve Britanikë ndjehen Europian pas Brexit
4 nga 5 të rinj britanikë, në moshën mes 18 dhe 30 vjeç, identifikohen si Britanik dhe jo “evropian”. Kjo nënkupton se më pak se gjysma ndjehen eu...
Bosi i Red Bull godet politikën për emigracionin masiv dhe multikultiralizmin në Europë
Në një intervistë të rrallë, bosi i Red Bull, njeriu më i pasur i Austrisë, Dietrich Mateschitz ka goditur “politikën korrekte” të emigracionit ma...
Eta: Separatistët bask filluan dorëzimine armëve
Militantët bask  të grupit Eta filluan procesin e dorëzimit të armëve të mbetura, proces që zyrtarisht shënon fundin e pasigurisë së mbetur në Eur...
Stokholm: Kamioni hyn mes njerëzve, tre viktima.
Policia suedeze njoftoi të premten se një kamion ka hyrë në grupin e njerëzve në qendër të Stokholmit dhe ka të lënduar, derisa mediat lokale lajm...