Duket si Mesia; 6 persona gjenden te gjallë në hotelin Rigopiano, Itali.
  Gjashtë persona u gjetën të gjallë në hotelin italian, dy ditë pasi hoteli u përfshi nga një ortek bore i fuqishëm. Forcat e shpëtimi...
Hoteli Rigopiano nën ortek: Nuk ka shenja jete, thonë ekipet e shpëtimit.
  Ekipet e shpëtimit gjetën tre trupa në rrënojat e hotelit të lëna nga orteku në alpet e Italisë Qendrore, dhe dëshpërimisht po kërkojnë ...
Marine Le Pen merr kryesimin në garën presidenciale në Francë: Pollet
(FOTO: marine Le Pen)/ Një poll i ri zbulon se Marine Le Pen tani kryeson garën presidenciale në Francë, teksa Partia Socialiste ka rënë poshtë...
SHKURT: Skuadra e shpëtimit që sapo arriti në hotel thotë se ka “shumë të vdekur”- ANSA
  Frika është se deri 30 vetë kanë vdekur në Hotelin italian pasi u përfshi nga orteku. Orteku ndoqi “radhën” e disa tërmeteve në zonën e ...
Italia në shock: Orteku pushton Hotelin në Rigopiano, Abruzzio; ka shumë të vdekur.
Ka shumë të vdekur në hotelin që përfshiu orteku- tha një zyrtar is hpëtimit. Orteku është nxitur nga tërmeti i të Mërkurës. Skuadrat e shpëtim...
Italia Qendrore goditet nga disa tërmete; të gjithë jashtë!/ FOTO
(Në Romë studentët kanë mbushur shehshet e shkolave dhe rrugët; metrotë janë mbyllur)/  Një tërmet i të fuqishme dhe shtatë të vegjël kanë  Ita...
Të lindurit e këtij shekulli nuk besojnë më se Mbretëria e Bashkuar është Vend Kristian.
Më pak se një e treta e të lindurve në këtë shekull (pas vitit 1990)  besojnë se Britania është një vend Kristian, ndërsa më shumë se 40 për qind ...
Stuhi e tmerrshme ngricash përplaset mbi Francë e Gjermani. FOTO.
(FOTO: Pamje nga Lion-sur-Mer, në veri të Francës)/ Një stuhi ngricash  ka përfshirë Europën Perëndimore, duke shkaktuar ndërprerje të energjis...
Një anije Amerikane hap zjarr mbi anijet Iraniane në Gji.
  (FOTO: Momenti kur Forcat detare Amerikane qëllojnë mbi anijet Iraniane gjatë incidentit të Fortesës së  Hormuzit)/ Para tre orësh/ V...
Evropa në mot të ngrirë, më shumë se 20 viktima nga të ftohtit.
Temperaturat e akullta në të gjithë Evropën kanë lënë më shumë se 20 të vdekur. I ftohti arriti në pika të pabesueshme, thuajse absurde kur u mbul...