Zjarri në Londër: Rritet numri i viktimave në 17. ‘Nuk ka më të mbijetuar’
FOTO: Kryeministre May flet me komisionerin e zjarreve Dany Cotton ndërsa shikon dëmet e shkaktuara)/ Të paktën 17 persona kanë vdekur në zjarr...
Të gjendet ndonjë i gjallë në ndërtesën e djegur të Londrës?… Do të ishte vetë mrekullia!
Ndërtesa 27 kate e Londrës që u përfshi nga ‘flakët e ferrit’, tani duket se nuk ka çfarë djeg më. Por a shpresohet se ndonjë i gjallë mund të gje...
Zjarri në Londër: Gjashtë të vdekur në kullën e gëlltitur nga flakët, Grenfell Tower
Gjashtë persona kanë vdekur dhe më shumë se 5o janë dërguar në spital pasi zjarit të tmerrshëm që përpiu bllokun e Londrës Perëndimore gjatë natës...
11 Shtatori në Londër. Ky është zjarri i ferrit mbi tokë- thonë Londinezët të tmerruar. FOTO
  Rreth 30 persona janë nxjerrë të djegur nga ndërtesa e cila u përfshi nga flakët gjatë natës në Londër. "Mund të konfirmojmë se kemi ...
Zjarr në Londër: Flakët asfiksojnë bllokun e kullave, frika për kolaps.
Tridhjetë persona janë dërguar në spital dhe frika është se shumë të tjerë nuk dihet ku janë pas një zjarri të tmerrshëm që ra gjatë natës në bllo...
Të shtëna në Munih, Gjermani. Katër të plagosur në stacionin e trenit
(FOTO: Nga vendi i ngjarjes në Unterföhring S-Bahn)/ Një grua police është qëlluar në kokë kur një burrë i rrëmbeu armën në një stacion treni p...
Polonia e mirëpret vizitën e Trump si një ‘sukses të madh’
Zyrtarët Polakë po e përshëndesin vizitën e ardhshme të Donald Trump, dhe takimin e tij me ministrin e Mbrojtjes si një ‘sukses shumë i madh’ për ...
Para 3 minutash/ Zgjedhjet në Mbretërinë e Bashkuar: Konservatorët humbin maxhorancën
Konservatorët Britanik kanë humbur maxhorancë në zgjedhjet e parakohshme të përgjithshme dhe tani varen nga parlamenti. Me pak vota që kanë mbe...
Theresa May pritet të fitojë maxhorancë të ngushtë: 314 nga 650 vende në Parlament
  Pikërisht në  prag të daljes së rezultateve të para, Exit pollet thonë se Theresa May mund të fitojë maxhorancë të ngushtë, rapoton Reut...
Britani, zgjedhje të përgjithshme: Hapen qendrat e votimit, miliona britanikë shkojnë të votojnë
Qendrat e votimit janë hapur sot në mëngjes dhe votuesit u janë drejtuar qendrave të votimit. Sot zhvillohen zgjedhjet e përgjithshme në Britani, ...