I fundit/ Assange i WikiLeaks sinjalizon publikimin e 1 milionë dokumenteve para zgjedhjeve në Amerikë
  Themeluesi i WikiLeaks,  Assange tha të Martën se organizata mund të publikojë srreth një milionë dokumente në lidhje me zgjedhjet në SH...
Zgjedhjet Presidenciale: Dueli i thikave të dyta
  Nga Thomas Durand/  Tim Kaine, i moderuari, do të përballet me Mike Pence, ultra-konservatorin. Kemi rastin të mësojmë më në fund se përse...
Lajm i fundit: Po pritet që Assange i WikiLeaks të mbajë një Konferencë Shtypi
  Sot, e Martë, herët në mëngjes, në 3.00 am (sipas orës lokale amerikane)  pritet që Julian Assange të bëjë një njoftim që besohet se do ...
WikiLeaks pritet të përhapë info mbi Hillary
( Sipas US Exammer) Assange ka premtuar se do të shpallë dokumetet që do të ketë impakt në fushatën presidenciale para datës 8 Nëntor. Statu...
Trump: Obamës: Mos e fal Hillary Clinton “as bashkë-komplotistët e saj”.
  Në një miting të fushatës presidenciale në Novi, Michigan, të Premten në mbrëmje, Donald Trump i kërkoi Presidentit Obama:  të mos  " fa...
Kandidati për Shtëpinë e Bardhë që nuk njeh asnjë lider të huaj
  Libertariani Gary Johnson tha para pak kohësh se nuk e dinte nga binte qyteti sirian i Alepit… dhe gjithçka ndodhi drejtpërdrejt në një ...
Madonna zhvishet për Hillary Clinton
  Ikona e Pop-it, Madonna iu bashkua koleges së saj Katy Perry duke u çveshur për të inkurajuar Amerikanët që të shkojnë në votime në Ditë...
Los Angeles Times shoqëron sondazhet: Donald Trump del përpara Clinton pas Debatit!
  Kandidati Republikan për President, Donald Trump është akoma kryesue ndaj Hillary Clinton sipas të përditshmes Los Angeles Times, e cila po ...
Debati presidencial: Trump-Clinton theu rekordet televizive.
  Debatin presidencial mes Hillary Clinton dhe Donald Trump e kanë parë afërsisht 84 milionë njerëz në televizionet e Shteteve të Bashkuar...
Zgjedhjet amerikane: “Nëntëdhjetë minuta pa tabu!”/ Media
  Nga Florian Reynaud/   Shtypi amerikan ka kritikuar kandidatin republikan për mungesë përgatitjeje përballë rivales së tij demokrate gj...