Video Skandal në SHBA – Si futën kutitë e mbushura me vota në qendër numërimi?!
  Shikoni videon e parë të skandalit të vjedhjes dhe mashtrimit me votat në Shtetet e Bashkuara. Kjo është fytyra e së majtës në Amerik...
E majta amerikane gjynjëzoi Superfuqinë në sytë e botës; këtë Amerikë duan globalistët!
Por këtë hartë që skuq, Presidenti Trump nuk do ua lejojë ta kollofitin, apo ta tjetërsojnë në pseudo-majtiste, sepse amerikanët votuan djathtas. ...
Republikanët fitojnë garat kyç për në Senat, luftojnë për të mbajtur shumicën nga Dems
Republikanët mbajtën vendet kyçe të Senatit të Martën në shtetet kritike - duke vendosur bllokime të shumta rrugësh në rrugën e Demokratëve për të r...
McEnany: ‘Rruga’ e Trump drejt 270 votave elektorale kalon nëpër Pensilvania, Arizona dhe Georgia
-Sekretarja e shtypit e Shtëpisë së Bardhë hedh një vështrim mbi rezultatet e Filadelfias-   Sekretari i shtypit i Shtëpisë së Bardhë K...
Fjalimi para kombit/ Trump pretendon fitoren, në disa shtete rezultate ende të padeklaruara. Lë hapur derën e gjykatës
  -Presidenti pretendon se ai ka fituar Xhorxhia, Karolina e Veriut, shtete të tjera ende ‘në ajër’.- Presidenti Trump deklaroi fitoren...
Dita e fundit para zgjedhjeve/ Donald Trump: ‘Ne po bëjmë histori edhe një herë’.
Presidenti Donald Trump të hënën organizoi një tubim fushate elektorale në Grand Rapids, Michigan. Tubimi ishte planifikuar dhe u zhvillua në o...
Rruga e Trump drejt fitores kalon në Nevada ose Arizona, të mbahen Georgia, Carolina e Veriut/ Jason Miller
-Miller pretendon se demokratët do të përpiqen të 'vjedhin' përsëri zgjedhjet- Rruga e Presidentit Trump për të rizgjedhur përfshin mbajtjen e ...
Newt Gingrich: Një fabul zgjedhore 2020 – Lepuri, Ariu dhe Bletët
Për muaj me radhë jam përpjekur të kuptoj natyrën gjithëpërfshirëse kozmike të fushatës zgjedhore të vitit 2020. Kishte diçka kaq të çuditshme ...
Nolte: Sondazhi tregon se Trump ka mbështetetje ‘të zezë’ 31 për qind, si asnjë Republikan deri më sot.
Sondazhi i përditshëm Rasmussen Reports që ndjek mbështetjen e zezë për Presidentin Donald Trump,tregon që presidenti është ngritur me 31 përqind ...
Vota e Senatit për të avancuar Barrett; konfirmimi pritet të hënën
UASHINGTON (AP) - Republikanët e Senatit votuan me shumicë dërrmuese të Dielën për të çuar përpara kandidaten e Gjykatës së Lartë Amy Coney Barret...