VIDEO/ Letër për Obamën: Aleksi, djali Amerikan 6 vjeç, i ofron shtëpi refugjatit Sirian
Një gjashtë vjeçar amerikan, përmes një letre drejtuar presidentit Barack Obama, i ofron hapësirë në shtëpoinë e tij refugjatit Sirian. Alex, n...
Nata e protestës dhe gjendjes së jashtëzakonshme në Charlotte/ VIDEO
Guvernatori i North Carolina ka shpallur gjendjen e jashtëzakonshme në qytetin Charlotte, ndërsa ankthi rreth vrasjes së një personi nga polici ze...
Babai i Ahmad Khan Rahami i kishte thënë Policisë që në 2014 se djali i tij ishte terrorist
  Dy vite para se të ndodhte shpërthimi i bombës në Nju Jork dhe në Nju Jesey, babai i Ahmad Khan Rahami shkoi në Polici dhe iu tha policë...
Trump: Le t’i hedhin armët bodyguardët e Hillary?!
    Kandidat Republikan Donald Trump i sugjeroi zonjës Clinton që të heqë dorë nga armët  dhe “të shikojë çfarë do të ndodhë me të” ...
Fondacioni Trump vihet nën hetim për “parregullsi” të dyshuar
    Prokurori i Përgjithshëm i Nju Jork tha se po heton mbi Fondacionin Trump, kandidati Republikan për President në Shtetet e Bas...
Hillary Clinton diagnostikohet me pneumonia
  Kandidatja Demokrate  për President, Hillary Clinton është trajtuar për pneumonia, tha mjeku i saj, pasi Hillary ra e sëmurë në ceremoni...
11 shtator 2001 – pas 15 vjet përçan Amerikën
  Obama kërcënon me veto - Kongresi amerikan miraton ligjin që u lejon viktimave të 11 shtatorit të hedhin në gjyq vende si Arabia Saudite  ...
Lirohet John Hinckley Jr, atentatori i Presidentit Reagan
  John Hinckley Jr, perosni që tentoi të vrasë Presidentin e Shteteve të Bashkuara, Ronald Reagan, është liruar nga një spital psikologjik...
Tramp duket se ka hapur rrugën drejt Shtëpisë së Bardhë
    By Chris Kahn | NEË YORK   Kandidati Republikan për President, Donald Trump duket se tashmë e ka gdhendur shtegun m...
Tramp: Putin është lider më i mirë se Obama
    Kandidati Republikan për President tha në një forum se presidenti Rus “ka qenë një lider shumë larg se presidenti ynë (Obama) ka q...