Hillary fitoi; kjo nuk është çfarë doja të shikoja
  Nga Joseph Farah/   Nuk dua  ta them këtë, sepse vërtet besoj se zgjedhja e Donald Trump është thellësist e rëndësishme për t...
Netanyahu bisedon për “murin” me Donald Trump, në New York
(DAILY MAIL) Donald Trump bisedoi, dje e Diel, se si mund të ndërtohet muri kufitar nga kryeministri i Izraelit, Benjamin Netanyahuy. Trump ...
Sonte Amerikanët thyejnë rekordin e vitit 1980 me 80 milionë njerëz me sy te debati presidencial
  Gjithë bota i ka sytë këtu. Pas një fushate të gjatë që nisi në ditët e pafajshme të vitit 2015, tani ndodhemi pikërisht  gjashtë jav...
Michelle, po përqafon Presidentin e gabuar!- shkruan media amerikane.
  ( The Telegraph) Obama përqafon George Bush në ceremoninë e hapjes së Muzeut Kombëtar të Historisë dhe Kulturës Afrikano Amerikane. Sh...
Trump bën gati listën e kandidatëve për Gjykatën Supreme
  Kandidati Presidencial Donald Trump, ditën e Premte paraqiti listën e tij të emrave të mundshëm për Gjykatën Supreme të Shteteve të Bash...
Nata e tretë e demonstratave në Charlotte
Në Charlotte në Karolinën e Veriut kanë vijuar protestat mbi vrasjen e një afro-amerikani nga oficerët e policisë. Për shkak të përshkallëzimit të...
Senatori Ted Cruz mbështet kandidatin Republikan Donald Trump
  Senatori Ted Cruz, R-Texas, pas një humbjeje të hidhur në primarie të GOP përballë kandidatit presidencial republikan, Donald Trump, mba...
Tre të vdekur nga të shtënat me armë në një Qendër Tregtare në Uashington
  Tre persona kanë mbetur të vdekur dhe dy të tjerë të plagosur gjatë të shtënave në një Qendër Tregtare të Premten në veriperëndim të sht...
Rasmussen: Trump kryeson Clinton me pesë pikë në mbarë vendin
(The Hill) Donald Trump është 5 pikë përpara Hillary Clinton në garën mbarëkombëtare, sipas një sondazhi të ri të mbajtur nga një grup konserva...
Clinton vs Trump: Debati i parë i kandidatëve presidencialë
Dy rivalët që garojnë për presidencën amerikane, demokratja Hilary Clinton dhe republikani Donald Trump do të mbajnë të Hënën në mbrëmje, në orën ...